Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » „Borzęckie Słowiki” z piątą Muszlą Świętego Jakuba

„Borzęckie Słowiki” z piątą Muszlą Świętego Jakuba

W dniach 27 i 28 stycznia w Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku odbył się XIII Konkurs Kolęd i Pastorałek o Muszlę Świętego Jakuba. Gminę Borzęcin reprezentowali przedstawiciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borzęcinie Dolnym. W gronie solistów w rywalizacjach uczestniczyli: Martyna Pawlik, Anna Gofron, Amanda Pawlik, Magdalena Płachno, Jakub Kowal. Mimo, iż nie zdobyli miejsc na podium, zaprezentowali wysoki poziom artystyczny, podobnie jak wszyscy uczestnicy Konkursu.

W kategorii KLASA VII, II i III Gimnazjum – ZESPOŁY brały udział Borzęckie Słowiki. Podczas eliminacji dzieci zaśpiewały 2 utwory bożonarodzeniowe. Komisja Konkursowa zwróciła uwagę na pastorałkę „Skrzypi wóz”. Słowiki ostatecznie zajęły II. miejsce w swojej kategorii wiekowej, efektem czego był udział w Koncercie Laureatów 28 stycznia br. w w wypełnionej po brzegi Sali Widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego. Dzieci zdobyły zespołowo piątą z kolei Muszlę Świętego Jakuba, 550 zł nagrody finansowej i srebrne Medaliki Św. Jakuba.

Relację filmową z Koncertu Laureatów można obejrzeć na stronie Parafii Świętego Jakuba w Brzesku pod adresem: http://www.jakub.bwi.pl/
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wspierają pracę Zespołu Borzęckie Słowiki. Szczególne podziękowania składam Pani Ewelinie Kowal, która poświęcając swój wolny czas sprawowała opiekę nad dziećmi, zarówno w sobotę 27 stycznia jak i w niedzielę 28 stycznia.

Brzesko. 13. konkurs Kolęd i Pastorałek ,,O Muszę św. Jakuba". #brzesko

Opublikowany przez Informator Brzeski na 28 stycznia 2018

Opiekun Zespołu Borzęckie Słowiki
Cecylia Czaja

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast