Nie przegap
Strona główna » Kultura » Borzęckie Święto Grzyba – nie może Cię zabraknąć

Borzęckie Święto Grzyba – nie może Cię zabraknąć

s_grzyba_B2_13_2Ewa Farna i KOMBII to gwiazdy organizowanego już po raz dziewiąty Borzęckiego Święta Grzyba, które w tym roku odbędzie się w dniach 24-25 sierpnia (sobota-niedziela).  Ale doskonała muzyka w wykonaniu największych gwiazd to nie wszystkie atrakcje. Oprócz tego zawsze pełen emocji i dobrej zabawy Turniej Sołectw z gminy Borzęcin, liczne konkursy i zabawy z cennymi nagrodami dla najmłodszych i tych nieco starszych oraz główny punkt programu – konkurs na najlepszą potrawę z grzybów, z roku na rok zaskakujący oryginalnością i coraz bardziej nieprawdopodobnymi potrawami z niepozornych, zdawałoby się grzybów. A wszystko to, i jeszcze więcej w najbliższy weekend na stadionie sportowym w Łękach.

Jak co roku przygotowujemy wiele atrakcji tak, aby każdy znalazł tam coś dla siebie. Będzie więc dużo dobrej zabawy, świetna muzyka w wykonaniu lokalnych zespołów i największych gwiazd – mówi Piotr Kania, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie.

W sobotę, tuż przed koncertem Ewy Farnej wystąpi Przystanek Mrówkowiec, specjalizujący się w coverach największych gwiazd. Dzień później natomiast dobrze smakującą mieszankę rocka, reggae i ska zaproponuje nam Krzywa Alternatywa, która poprzedzać będzie występ grupy KOMBII.

Zdecydowanie inne emocje towarzyszyć będą przy okazji specjalnych pokazów, zaplanowanych na niedzielne popołudnie. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć w akcji najsilniejszych mężczyzn, na co dzień rywalizujących w cyklu StrongMan. Oprócz tego wystąpi Mistrz Świata 2013 w kulturystyce – Łukasz Kazimierczak, a w końcu w pokazie sztuk walki zaprezentuje się grupa MMA Borzęcin, w której występują mistrzowie Polski.

Obowiązkowym punktem programu jest oczywiście konkurs na najlepszą potrawę z grzybów. Osoby biorące w nim udział to prawdziwi mistrzowie wyczarowywania z grzybów prawdziwych kulinarnych cudów. Oczywiście wszystkie potrawy biorące udział w konkursie można degustować, a przez to na własnej skórze przekonać się przed jak trudnym zadaniem stoi jury konkursu, wskazując zwycięzcę.

Zarówno z Brzeska, jak i z Borzęcina przygotowano bezpłatny dowóz autobusami MPK. Szczegółowy rozkład jazdy oraz wszystkie bieżące informacje na stronie internetowej www.swietogrzyba.pl i na portalu społecznościom Facebook.

Tegoroczne Borzęckie Święto Grzyba to najlepszy sposób, aby ostatni weekend wakacji był niezapomniany i pełen wrażeń. Moc emocji gwarantowana. Pamiętajcie – tego nie można przegapić.

sg

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast