Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzeska Trójka w Ogólnopolskim Finale Międzynarodowego Projektu „Odyseja Umysłu”*!

Brzeska Trójka w Ogólnopolskim Finale Międzynarodowego Projektu „Odyseja Umysłu”*!

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku po raz drugi uczestniczyli w Międzynarodowym Projekcie „Odyseja Umysłu”. Dzieci z klas IV i V: Jagoda Mila, Hanna Osyba, Franciszek Osyba, Kamila Rosa, Julia Wójcik, Kamila Zelek, Maciej Żurek oraz Amelia Dadej, Weronika Kabat, Zuzanna Koczwara, Natalia Legutko, Aleksandra Mruczek, Emilia Sacha, Zuzanna Szczepaniak zakwalifikowały się do ogólnopolskiego finału.

23 marca 2018 r. grupa czternastu uczniów wraz z opiekunami wyjechała na 27. Ogólnopolski Finał „Odysei Umysłu” do Gdyni. Dwie drużyny z PSP nr 3 w Brzesku, prowadzone przez Monikę Kowal – Osybę, Katarzynę Zelek i Krystiana Srokę, znakomicie zaprezentowały się na jednej z sześciu wielkich scen, gdzie podziwiała ich publiczność z całej Polski i oceniało jury. Nasi Odyseusze uzyskali bardzo wysoką punktację, publiczność żywo reagowała na ich występy, byli zaledwie o krok od światowego finału. To, że osiągnęli tak wiele, jest wynikiem ich intensywnej pracy i ogromnego zaangażowania.  Oprócz swojej prezentacji dzieci mogły „podglądnąć” warsztat innych drużyn, które należały do 140 najlepszych w Polsce. Nasi uczniowie podziwiali występ zeszłorocznych Mistrzów Świata, którzy odebrali laur zwycięstwa na wielkim finale
w Stanach Zjednoczonych. 

Brzescy Odyseusze oprócz udziału w ogólnopolskim projekcie mieli okazję poznać lepiej Trójmiasto: odwiedzili Sopot, podziwiali gdańską starówkę oraz mieli możliwość złożyć hołd Obrońcom Wybrzeża na Westerplatte. Do Brzeska wrócili szczęśliwi, każdy z poczuciem, że jest Zwycięzcą, bo w Odysei liczy się bardziej droga niż cel. Emocje, które towarzyszą dzieciom podczas przygotowań; wyzwania, których się podejmują; satysfakcja, której doświadczają; przygody, które przeżywają; spotkani niezwykli ludzie, niepowtarzalna atmosfera – sprawiają, że dzieci chętnie biorą udział w projekcie i ich ODYSEJA nie kończy się, tylko trwa dalej…..

Udział w tak prestiżowym, ogólnopolskim konkursie, wyjazd do Gdyni i zrealizowanie całego projektu było możliwe jedynie dzięki pomocy finansowej ze strony Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki, Rady Rodziców z PSP nr 3 w Brzesku oraz Firmy Handlowo Usługowej OKNOLUX SC Lilianna Czerwik & Ireneusz Kuś.  

W imieniu Brzeskich Odyseuszy, ich Rodziców i Trenerów oraz Dyrekcji Szkoły z całego serca dziękujemy.   

Monika Kowal – Osyba  i Katarzyna Zelek

* Odyseja Umysłu® to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.