Nie przegap
Strona główna » Religia » Brzeskie trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej – trwają zapisy

Brzeskie trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej – trwają zapisy

Ponad 40 kilometrów nocą w samotności… Jesteś gotów podjąć wyzwanie? Nocą z 12 na 13 kwietnia będzie miała miejsce Ekstremalna Droga Krzyżowa. Podobnie jak w latach ubiegłych – również z Brzeska wyruszą pątnicy na cztery trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Czym jest EDK? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, dla jednych może być wyzwaniem przerastającym możliwości, dla innych nieznacznym osiągnięciem, jednak celem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest spotkanie z Bogiem, dlatego aby stało się to możliwe trzeba przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze Bóg przemawia w ciszy, więc na całej długości trasy zaleca się milczenie, po drugie EDK nie jest nocną pielgrzymką, co oznacza, że idziemy w grupach maksymalnie 10 osobowych(aby łatwiej było zastosować się do zasady pierwszej, oraz aby nie przeszkadzać innym uczestnikom). Duchowość EDK polega na samotności, rozważaniu, trudzie i przełamaniu własnych słabości.

Podczas ubiegłorocznej edycji brzeskiej EDK na trasy wyruszyło około 297 uczestników. Największym zainteresowaniem cieszyła się wówczas trasa do Domosławic na którą wyruszyło około 125 uczestników. Natomiast na trasy do Zabawy wyruszyło około 115 osób, a do Jamniej 57 osób.

Z Brzeska ruszą 4 trasy:
Brzesko- Jamna 42km
Brzesko-Ciężkowice 42
Brzesko- Zabawa 27km
Brzesko- Domosławice 23km

Osoby zainteresowane mogą zapisywać się na stronie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej link do strony na facebooku na fanpage’u Ekstremalna Droga Krzyżowa- Brzesko

Do zobaczenia na szlaku. Z Bogiem!


Michał Plichta , Ireneusz Cichowicz / IB

 

VIDEO

Opublikowany przez EDK – Ekstremalna Droga Krzyżowa Niedziela, 3 marca 2019