Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko / 9 rocznica Katastrofy Smoleńskiej

Brzesko / 9 rocznica Katastrofy Smoleńskiej

10 kwietnia 2019 roku mija dziewiąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem, w której zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, jego małżonka Maria, ostatni Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, senatorowie, posłowie, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, duchowni, dowódcy wszystkich rodzajów wojsk, przedstawiciele Rodzin Katyńskich oraz załoga samolotu Tu-154.

O świcie 10 kwietnia 2010 udali się w ostatnią podróż. Polecieli do Smoleńska, aby oddać hołd i uczcić pamięć polskich żołnierzy zamordowanych w lesie katyńskim.

Brzesko

O godzinie 18.00 w kościele pw. Św. Jakuba odprawiona zostanie Msza Święta w intencji tragicznie zmarłych w Katastrofie Smoleńskiej w 2010 roku. Msz a z intencji Poseł na Sejm RP Józefy Szczurek-Żelazko, Posła do parlamentu Europejskiego – Edwarda Czesaka i Brzeskich Struktur PiS.

Po Mszy Świętej pod pomnikiem Solidarności na Skwerze Ks. Kazimierza Kopacza, gdzie znajduje się również tablica upamiętniająca ofiary katastrofy w Smoleńsku zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.

Szczepanów

W sanktuarium Św. Stanisława w Szczepanowie podczas porannej Mszy Św. o godz. 6.3o kapłani i wierni modlili się w intencji Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Marii żony, oraz zmarłych w katastrofie Smoleńskiej. Po Mszy świętej, wierni udali się na plac Sanktuaryjny pod Tablicę Smoleńską, aby tam się pomodlić i zapalić świece, wspominając tych wszystkich, którzy zginęli w drodze do Katynia.

 

Wspomnienia

Wizyta Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Brzesku / 28 lutego 2010 r. <== 

Wspomnienie 10 kwietnia 2010 r. / Edward Czesak  (artykuł z 2011 r.) <== 

IB