Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Będzie nowa karetka w brzeskim szpitalu

Brzesko. Będzie nowa karetka w brzeskim szpitalu

Brzeski szpital kupi kolejną nową karetkę. Tym samym uniezależni się od prywatnej firmy od której wynajmował ambulanse. Niedawno placówka kupiła dwie karetki. Z obliczeń dyrekcji placówki wynika, że znacznie taniej jest posiadać własne ambulanse niż je dzierżawić.

Na zakup nowej karetki szpital pozyskał dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych od wojewody małopolskiego. Pieniądze te pozwolą kupić samochód z pełnym wyposażeniem w sprzęt medyczny- W zeszłym roku kupiliśmy dwa nowe ambulanse. Do tej pory dzierżawiliśmy pojazdy od prywatnej firmy. Po przeanalizowaniu kosztów doszliśmy do wniosku, że bardziej nam się opłaca mieć własne karetki – mówi Józefa Szczurek-Żelazko, dyrektor brzeskiej lecznicy.
Dyrekcja szpitala liczy, że w najbliższym czasie uda się kupić kolejny ambulans. – Wówczas mielibyśmy tylko swoje karetki z super nowoczesnym sprzętem medycznym – dodaje dyrektor. Brzeskie pogotowie dysponuje czterema karetkami. Dwie z nich stacjonują w Brzesku a po jednej w Czchowie i Szczurowej.


RDN / IB