Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko: charytatywny kiermasz świąteczny w ZSP nr 1 – zdjęcia

Brzesko: charytatywny kiermasz świąteczny w ZSP nr 1 – zdjęcia

2012-12-20_Brzesko_0059,,Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.(…) Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie, zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie”

Matka Teresa z Kalkuty

20 grudnia 2012 r. w ZSP nr 1 w Brzesku odbył się po raz kolejny charytatywny kiermasz świąteczny. Główną ideą była pomoc niepełnosprawnym uczniom naszej szkoły oraz wsparcie rodziny wychowującej niepełnosprawne dzieci. Tegoroczny kiermasz organizowały  klasy 2D i 2E LO pod opieką mgr Agaty Drużkowskiej i mgr Marty Pawełek. W tym dniu można było wziąć udział w różnorodnych wydarzeniach, zakupić świąteczne potrawy oraz spróbować swojego szczęścia w loterii fantowej.

Kiermasz został otwarty pokazowymi zajęciami z tenisa ziemnego prowadzonymi przez mgr Mariusza Opiłę. Chętni spośród publiczności mogli spróbować swoich sił na korcie. Wśród uczestników zostały rozlosowane darmowe karnety na lekcje tenisa. Podczas tegorocznego kiermaszu największą popularnością cieszył się mecz koszykówki miedzy ZSP 1 a ZSP 2. Drużyny walczyły o puchar marszałków liceum.  Kolejnym wydarzeniem sportowym był mecz siatkówki, w którym rywalizowali nauczyciele ZSP 1 i ZSP 2 z uczniami. Wysoko postawiona poprzeczka sprawiła, że mecz był zacięty. Tym razem jednak uczniowie pokonali swoich mistrzów.

Wśród atrakcji nie zabrakło również koncertów. Swoje umiejętności zaprezentował nam zespół ,,Spontan” oraz Kasia Gałkowska i Kacper Kornaś. W tym dniu swoją obecnością zaszczyciła nas również grupa taneczna JDC z Krakowa pod kierownictwem Pana Andrzeja Starowicza, która przygotowała dla nas wspaniały pokaz taneczny. Wziął w nim również udział uczeń klasy 2E- Wojciech Czesak. Uczniowie naszej szkoły mieli również okazję posłuchać ulicznego rapu w wykonaniu zespołu 3B klan z Nowego Sącza. Całość kiermaszu zakończyły jasełka w języku niemieckim przygotowane przez uczniów klas pierwszych pod opieką mgr Ewy Małysy i mgr Kingi Mikos.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, instytucjom i  osobom prywatnym za wsparcie finansowe, materialne oraz duchowe naszej inicjatywy. Nasze podziękowania kierujemy również na ręce Państwa Marii i Krzysztofa Wójsów, którzy ufundowali główne nagrody w loterii fantowej.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom  za wspólnie spędzony czas i zapraszamy w następnym roku!

Sylwia Wąs