Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko: Deutsch Wagen Tour z wizytą w Publicznym Gimnazjum Nr 1 / zdjęcia

Brzesko: Deutsch Wagen Tour z wizytą w Publicznym Gimnazjum Nr 1 / zdjęcia

SONY DSCDnia 10 października w Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Brzesku miało miejsce niecodzienne wydarzenie – wizyta kolorowego niemieckiego samochodu z logo Deutsch Wagen Tour i bagażnikiem pełnym wiedzy. Inicjatorką tego prestiżowego, ogólnopolskiego projektu w progach Gimnazjum Nr 1 jest nauczycielka języka niemieckiego, Małgorzata Zwolak.

Celem programu Deutsch Wagen Tour jest  motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego oraz inspirowanie nauczycieli przy użyciu niekonwencjonalnych metod oraz naukę poprzez śmiech i zabawę.

Od 2009 roku po Polsce jeździ pięć takich samochodów przybliżając niemiecki polskim uczniom. Patronat honorowy nad projektem objęła Minister Edukacji Narodowej.

Dnia 10 października również uczniowie Gimnazjum Nr 1 mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w tym projekcie.

Zajęcia, które poprowadziła lektor  Instytutu Goethego,  Beata Hadasz,  odbyły się w trzech turach. Na pierwszy ogień ruszyli uczniowie z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej Nr 3.

Szlak przetarła klasa 6b wraz z wychowawczynią, panią Agnieszką Leś oraz opiekunką, panią Magdaleną Dziegiecką, które przyjęły zaproszenie do udziału w projekcie. Młodzież wspaniale się bawiła, ucząc się przy okazji języka naszych najbliższych sąsiadów. Były konkursy, którym towarzyszyły olbrzymie emocje, dobra zabawa, dużo hałasu i śmiechu oraz ciekawe nagrody.

Po zmaganiach z językiem niemieckim na uczniów z „Trójki” czekała kolejna niespodzianka. Dla dziewczynek zorganizowano zajęcia z cheerleadingu, które przygotowała pani Maria Nowak wraz z grupą swoich podopiecznych. Natomiast zajęcia sportowe dla chłopców poprowadził pan Marek Łanocha. Było bardzo sportowo i sympatycznie.

W tym samym czasie gimnazjaliści z klasy 1a i 1c świetnie bawili się powtarzając niemieckie słówka w rytmie muzyki oraz okrzyków radości. Były animacje językowe, zabawy z puzzlami, kolorową chustą, piłką, zabawy ruchowe w grupach, parach. Były konkursy i oczywiście nagrody, które skutecznie motywowały do działania nawet tych bardziej opornych.

Nie ma wątpliwości, że projekt znakomicie się udał. Animatorka nawiązała z uczniami bardzo dobry kontakt i dostosowała formy pracy do grupy docelowej czyli nastolatków.

A jeśli przy okazji udało się jeszcze bardziej zmotywować uczniów do nauki niemieckiego, to bezsprzecznie warto podejmować takie przedsięwzięcia jak Deutsch Wagen Tour.

Zajęcia świetnie pokazały, że niemiecki wcale taki straszny nie jest! Ba, pokazały, że bywa przyjemny! Dzięki takim inicjatywom młodzieży łatwiej zrozumieć, że warto i trzeba  uczyć się niemieckiego, inwestować w siebie, w swoją przyszłość, bo granice stoją dla nas otworem. Klar? Jasne, że klar!

MD

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast