Nie przegap
Strona główna » Kultura » Brzesko / Egipska noc z Andersenem w miejskiej bibliotece – trwają zapisy

Brzesko / Egipska noc z Andersenem w miejskiej bibliotece – trwają zapisy

Z okazji urodzin Hansa Christiana Andersena Oddział dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku zaprasza dzieci w wieku od 8 do 13 lat na Egipską Noc z Andersenem. Na dzieci czekają gry, zabawy, konkursy, występy artystyczne oraz nocleg wśród książek pomiędzy bibliotecznymi regałami. Wydarzenie zaplanowano z piątku na sobotę (5/6 kwietnia 2019 r.) od godz. 19:00 do 8:00. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Noc z Andersenem jest międzynarodowym przedsięwzięciem, które organizowane jest od kilku lat z okazji Dnia Książki Dziecięcej oraz rocznicy urodzin Hansa Christiana Andersena. Celem imprezy jest rozbudzenie w dzieciach zainteresowań czytelniczych oraz idei głośnego czytania. Pomysł akcji nadszedł z Czech, gdzie się przed kilkoma laty w małej bibliotece bibliotekarka wieczorami czytała swoim najmłodszym czytelnikom bajki. Z roku na rok impreza rozrastała się ku uciesze entuzjastów wspólnego bajania, stając się w końcu międzynarodowym przedsięwzięciem w którym biorą udział biblioteki z Polski, Czech i Słowacji.

W programie brzeskiej Nocy z Andersenem zaplanowano m.in. głośne czytanie baśni, zajęcia plastyczne, gry i zabawy literackie, karaoke, seans filmowy oraz szereg innych atrakcji.

Zapisy ruszyły w czwartek 14 marca. Formularze zgłoszeniowe można wypełnić w godzinach pracy Oddziału dla dzieci.

Polecamy!

Informator Brzeski

Plakat