Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Kierownik ARiMR nie wie, kto może udzielać wywiadów

Brzesko. Kierownik ARiMR nie wie, kto może udzielać wywiadów

logo_radia_rdn_TAR_blue (1)Ilu rolników z powiatu brzeskiego może ubiegać się o odszkodowanie spowodowane suszą? To wielka tajemnica. Jadwiga Sumara, kierownik ARiMR poinformowała nas, że odpowiedzi możemy szukać u rzecznika prasowego w Małopolskim Oddziale Regionalnej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Tyle tylko, że takiej funkcji tam nikt nie sprawuje.

Na antenie RDN chcieliśmy sprawdzić ilu rolników i w jakiej wysokości dostanie odszkodowania za straty spowodowane suszą. W tej sprawie reporter RDN zadzwonił do Jadwigi Sumary, kierownika brzeskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Kierownik odesłała nas do rzecznika prasowego przy Małopolskim Oddziale Regionalnym Agencji. I tu zaczęły się schody.

Prośbą o wywiad zaskoczona była pracownica centrali tej instytucji. – My nie mamy rzecznika prasowego – mówi pracownik centrali. Jadwiga Sumara podczas kolejnej rozmowy telefonicznej zdziwiona była, że w siedzibie jej przełożonych nie ma rzecznika prasowego. – Pierwsze słyszę o ty słyszę – dodaje.

Trudno się dziwić, że wielu rolników może omijać Agencję szerokim łukiem, skoro każdy mówi co innego. Przynajmniej jeśli chodzi o powiat brzeski, bo w powiecie tarnowskim nikt nie robił nam problemów z udzieleniem informacji. Do tej sprawy jeszcze wrócimy.

rdn.pl