Nie przegap
Strona główna » Kultura » Brzesko / Koncert walentynkowy w RCKB / 17 lutego 2019 r.

Brzesko / Koncert walentynkowy w RCKB / 17 lutego 2019 r.

Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku zaprasza na koncert walentynkowy Krakowskiej Orkiestry Salonowej. Koncert odbędzie się w niedzielę 17 lutego 2019 r. o godzinie 17.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku.

Krakowska Orkiestra Salonowa tym razem zaprosiła do współpracy tenora Marcina Kotarbę oraz sopranistkę Annę Ogińską.

Krakowską Orkiestrę Salonową tworzą doświadczeni muzycy krakowskich instytucji artystycznych, a repertuar jaki wykonują, to kilkaset utworów, w tym między innymi: walce, polki, czardasze, romanse, galopy itp. Utwory pisane przez takich kompozytorów jak: J.Strauss, F.Lehar, E.Kalman, J.Brahms. Zespół Krakowskiej Orkiestry Salonowej chętnie zaprasza do udziału w swoich koncertach solistów operowych i operetkowych, akompaniując im, a koncerty z ich udziałem to prawdziwa gratka dla melomanów.

Anna Ogińska (sopranistka) – Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, obecnie jest doktorantką w macierzystej uczelni. Laureatka nagród i wyróżnień na konkursach wokalnych: Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari (2013) i Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury (2015). W swoim repertuarze posiada role w operach i operetkach; wystąpiła jako Zerlina w Don Giovannim Mozarta, Serpina w La serva padrona i Livietta w Livietta e Tracollo Pergolesiego. Współpracowała m.in. z chórem Camerata Silesia oraz orkiestrami Filharmonii Pomorskiej i Krakowskiej pod batutą Marka Mosia i Alexandra Liebreicha.

Marcin Kotarb (tenor) – absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej. Przez wiele lat był członkiem EuropaChorAkademie w Mainz. Uczestniczył w licznych festiwalach w kraju i za granicą (m.in.: Europejski Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, Vox Academia na Litwie, Oper Oder Spree w Niemczech), gdzie wykonał rozmaite partie operowe oraz oratoryjne. Obecnie jest solistą Opery Krakowskiej oraz Gliwickiego Teatru Muzycznego. Współpracuje również z licznymi instytucjami artystyczno-kulturowymi w Polsce. 

 

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie MOK. Rezerwacja biletów tel. 14 68 496 60.

Serdecznie zapraszamy!

 

MOK Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*