Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko / Będzie nowa komenda policji – konferencja prasowa Józefy Szczurek-Żelazko

Brzesko / Będzie nowa komenda policji – konferencja prasowa Józefy Szczurek-Żelazko

W piątek 1 lutego 2019 r.  w Biurze Poselskim w Brzesku odbyła się konferencja prasowa Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia – Józefy Szczurek-Żelazko – z udziałem zaproszonych przedstawicieli mediów lokalnych. Podczas spotkania Józefa Szczurek-Żelazko przedstawiła informacje dotyczące najważniejszych ogólnopolskich programów rządowych, które mają również przełożenie na to co dzieje się na terenie powiatu brzeskiego. 

Jedną z najistotniejszych spraw jakie zostały poruszone była kwestia budowy komendy powiatowej Policji w Brzesku. W uchwalonym pod koniec 2018 r. rządowym programie modernizacji policji zostały zabezpieczone pieniądze na przygotowanie niezbędnej dokumentacji oraz budowę nowej komendy w Brzesku. W roku 2019 to 432 tys. zł na wykonanie projektu. Stosowny przetarg został już rozstrzygnięty. Z kolei w roku 2020 ponad 1,3 mln zł zostanie przeznaczone na rozpoczęcie budowy obiektu. Inwestycja powstanie na działce zabezpieczonej na ten cel przez Starostwo Powiatowe w Brzesku. 

Podczas konferencji Pani Minister mówiła również o realizacji rządowych programów, z których mogą korzystać samorządy: to Dostępność Plus, Mama 4 Plus, Senior Plus, Maluch Plus. Mówiła także o regulacjach związanych z Programem Czyste Powietrze. W przypadku tego programu 103 mld zł zostanie wydatkowane na realizację tego programu w latach 2018-2028 w skali całego kraju. 63,3 mld zł wydzielone zostały na dofinansowania, a pozostała kwota na niskoprocentowe pożyczki.  Równocześnie Pani Minister zachęcała przedstawicieli samorządu do aktywności w zakresie pozyskiwania środków z rządowych programów ukierunkowanych na wsparcie rozwoju małych miast i wsi.

IB / fb: jozefaszczurekzelazko

Foto/video – Maciej Mazur

Brzesko. Konferencja prasowa Józefy Szczurek-Żelazko Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia i Poseł na Sejm RP

Brzesko. Konferencja prasowa Józefy Szczurek-Żelazko Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia i Poseł na Sejm RP

Opublikowany przez Informator Brzeski Sobota, 2 lutego 2019