Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko / Małopolska w trosce o seniorów

Brzesko / Małopolska w trosce o seniorów

W piątek 26 kwietnia 2019 r. przedstawiciele organizacji pozarządowych i jednostek samorządu terytorialnego, którzy byli zainteresowani otrzymaniem dotacji na realizację projektów aktywizujących seniorów wzięli udział w kilku spotkaniach informacyjnych, które odbyły się w Krakowie, Tarnowie i Brzesku. Na realizację zadań w tym obszarze Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył 2 mln zł. W spotkaniach wzięła udział Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

– Zależy nam, by małopolscy seniorzy mogli w pełni uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym, dlatego na realizację zadań w tym obszarze przeznaczyliśmy kwotę 2 mln zł. Jesteśmy przekonani, że środki przeznaczone na aktywizację starszych mieszkańców regionu ułatwią im integrację oraz dostęp do edukacji czy aktywności fizycznej. Zachęcam do wzięcia udziału w spotkaniach informacyjnych, poświęconych zasadom ubiegania się o dofinansowanie – mówi Marta Malec-Lech, z zarządu województwa.

W spotkaniach, które odbyły się w Krakowie, Tarnowie i Brzesku wzięła udział liczna grupa osób reprezentujących małopolskie organizacje pozarządowe i jednostki samorządu terytorialnego.


malopolska.pl

Fot. Maciej Mazur