Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Minister zdrowia Łukasz Szumowski w brzeskim szpitalu

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w brzeskim szpitalu

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podpisał rozporządzenie w sprawie płac lekarzy odbywających szkolenie specjalizacyjne w ramach rezydentury. To element realizacji porozumienia z rezydentami, które zawarto w lutym – poinformował w Brzesku minister zdrowia. Szumowski podkreślił, że w ustawie zapisano, iż klauzula opt-out, która pozwala na pracę powyżej ustawowych 48 godzin tygodniowo, przestanie obowiązywać do 2028 r.

– To jest bardzo krótkie porozumienie. Ustalenia zapisane są na półtorej kartki papieru. Zawiera ono , że lekarze rezydencji otrzymają podwyżki – mówi minister.

Na liście specjalizacji priorytetowych są – jak wskazał w Brzesku minister Szumowski – m.in. anestezjologia i intensywna terapia, chirurgia onkologiczna, chirurgia ogólna, choroby wewnętrzne, hematologia, geriatria i kardiologia dziecięca. Resort zdrowia będzie też finansował dyżury lekarzy rezydentów – Koszt dyżurów rezydentów teraz będzie finansował budżet państwa, a nie szpitale, to poprawi sytuację finansową szpitali – mówi Adam Smoułcha, dyrektor brzeskiego szpitala.

W brzeskim szpitalu obecnie pracuje 16 lekarzy rezydentów. 

Wizyta Ministra Zdrowia w brzeskim szpitalu.

Opublikowany przez Informator Brzeski Czwartek, 6 września 2018

Wizyta Ministra Zdrowia w brzeskim szpitalu.

Opublikowany przez Informator Brzeski Czwartek, 6 września 2018

IB

Fot. Maciej Mazur

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast