Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Nie będzie jednak parkingu przy placu Kazimierza

Brzesko. Nie będzie jednak parkingu przy placu Kazimierza

Jak podaje portal rdn.pl, nie będzie parkingu na Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku. Radni nie zdecydowali się na propozycję kierowców, którzy wnioskowali, by centralne miejsce w mieście, które wykorzystywane jest tylko podczas uroczystości, na co dzień przeznaczyć na parking.

Radni tłumaczą, że takiemu rozwiązaniu sprzeciwiają się mieszkańcy, których domy położone są obok tego placu.

W godzinach szczytu znalezienie wolnego miejsca parkingowego, choć większość jest płatnych, graniczy z cudem – mówią kierowcy. – Czasem trzeba wiele czasu spędzić i jeździć, żeby znaleźć wolne miejsce do parkowania – dodaje.

Część z nich wnioskowała, by Plac Kazimierza Wielkiego w centrum miasta był przeznaczony jako parking. Jak mówią, to miejsce wykorzystywane jest tylko kilka razy w roku. – Tak to stoi całkowicie pusty – dodaje mieszkanka miasta.

Adam Kwaśniak, przewodniczący osiedla Stare Miasto podkreśla, że mieszkańcy, których domy są zlokalizowane wokół tego miejsca na to się nie zgadzają. – Boją się hałasu – mówi.

Władze miejskie zapewniają, że cały czas szukają terenów pod nowe parkingi.

rdn

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast