Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. NIE(jednogłośnie) dla absolutorium

Brzesko. NIE(jednogłośnie) dla absolutorium

Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska otrzymał absolutorium. Na 18 obecnych na sali radnych tylko jeden wstrzymał się od głosu. Przed głosowaniem radni podkreślali, że absolutorium to ocena czy włodarz miasta wykonał to co oni ustalili i nie można do tego mieszać politycznych animozji.

Jako jedyny od głosu wstrzymał się Krzysztof Kolbusz y radny z klubu Prawa i Sprawiedliwości – W swojej ocenie, podjąłem decyzje, że się wstrzymam od głosu, ponieważ po przeanalizowaniu wszystkich informacji jakie docierają do nas jako do radnych  płynących z Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Brzesku. Były kierowane informacje do burmistrza o nieprawidłowościach w tej spółce. Grzegorz Wawryka nie podjął żadnych kroków by uzdrowić tę sytuację. Był tam konflikt kompetencyjny pomiędzy prezesem MPEC a dyrektorem technicznym tej spółki – mówi.

Tym dyrektorem jest Tadeusz Pasierb (w ubiegłej kadencji przewodniczący Rady Miejskiej w Brzesku), bliski współpracownik burmistrza. To przez ten konflikt Paweł Majewski, prezes spółki odszedł z pracy.

Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska na antenie Radia RDN Małopolska ripostował, że to nie ma nic wspólnego z absolutorium Ten konflikt był w tym roku a głosowanie nad absolutorium dotyczyło 2017 roku – dodaje.

Radny Franciszek Brzyk głosując za absolutorium podkreślał, że to radni ustalali budżet,  a burmistrz go zrealizował – Wykonanie budżetu zostało przedstawione dużo wcześniej. Wszyscy radni wiedzieli za czym głosują, jakie były zmiany w tym budżecie. Nie wypada głosować przeciw w czym sami uczestniczymy – podkreśl.

Grzegorz Wawryka dodaje, że choć PiS jest w opozycji to z każdym współpracował, nie tylko ze swoimi zwolennikami.- Współpracowaliśmy z radnymi Prawa i Sprawiedliwości i Wspólnoty Samorządowej, moim zapleczem politycznym. Cieszę się, że to głosowanie tak się zakończyło. Myślę, że do końca kadencji będziemy zgodnie współpracowali – dodał na falach Radia RDN Małopolska 

Wykonanie zeszłorocznego budżetu pozytywnie oceniła Regionalna Izba Obrachunkowa.

Brzesko. Głosowanie nad udzieleniem absolutorium dla Burmistrza Brzeska Grzegorza Wawryki z tytułu wykonania budżetu Gminy Brzesko za rok 2017.

Opublikowany przez Informator Brzeski Środa, 27 czerwca 2018

IB

Fot. Maciej Mazur

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast