Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Nowe samochody dla policji / zdjęcia

Brzesko. Nowe samochody dla policji / zdjęcia

DSC_2222-nnTrzy nowe radiowozy zasiliły tabor samochodowy brzeskiej jednostki. Wkrótce do komendy trafią kolejne dwa. Są to nowoczesne radiowozy oznakowane marki Kia Cee’d. Niebawem jednostka otrzyma również dwa radiowozy nie oznakowane marki Kia Venga. Wszystko za sprawą lokalnych samorządów, które współfinansowały ich zakup. W brzeskiej jednostce w obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektora Jacka Fabisiaka, szefa brzeskiej komendy inspektora Romana Gurgula i lokalnych samorządowców odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu. Brzescy policjanci otrzymali kluczyki do nowoczesnych i bogato wyposażonych radiowozów. Fundusze na zakup pojazdów pochodziły ze środków Policji i lokalnych samorządów. Samochód współfinansowany przez Gminę Szczurowa i Borzęcin trafi do Posterunku Policji w Szczurowej. Uroczyście kluczyki do samochodu przekazał obecny na uroczystości przewodniczący Rady Gminy Borzęcin Czesław Małek. Policjanci z Czchowa otrzymają pojazd, który solidarnie współfinansowały tamtejsze samorządy z Czchowa, Gnojnika i Iwkowej. Wręczenia kluczyków do pojazdu dokonali wspólnie burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka i wójt Gminy Dębno Grzegorz Brach. Trzeci z radiowozów dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Brzesku trafi do Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Brzesku. Kluczyki do samochodu wręczył Starosta Andrzej Potępa.

Kolejne dwa radiowozy, tym razem nie oznakowane trafią do brzeskiej komendy już niebawem. To dzięki wyasygnowaniu środków pieniężnych na sprzęt przez samorządy z Dębna i Brzeska. Policjanci już cieszą się z nowego nabytku. Z pewnością odmłodzi to tabor samochodowy, jakim dysponuje brzeska jednostka. Warto wspomnieć, że dotychczas komenda posiadała trzydzieści pojazdów, które służą funkcjonariuszom na terenie całego powiatu brzeskiego.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Jacek Fabisiak oraz szef brzeskich policjantów inspektor Roman Gurgul podziękowali samorządowcom za ogromne wsparcie brzeskiej jednostki.


IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast