Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. O kolonoskopii i zdrowym stylu życia

Brzesko. O kolonoskopii i zdrowym stylu życia

dav

Sporym zainteresowaniem cieszyła się kolejna prelekcja zorganizowana w ramach projektu „Zadbaj o zdrowie! Program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu brzeskiego i bocheńskiego”. 24 maja w jednej z sal Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku pielęgniarki: Beata Rother i Beata Wilk-Łoboda radziły, co robić, by ustrzec się choroby, natomiast Kajetan Kubas chirurg z brzeskiego szpitala mówił, jak groźny jest rak jelita grubego i jak wygląda badanie kolonoskopowe.

Uczestnicy spotkania otrzymali też ulotki zawierające wskazówki dotyczące zdrowego stylu życia, ale też opisujące objawy, których występowanie może świadczyć o raku jelita grubego.

Choroba ta z reguły rozwija się powoli. Na samym początku przebiega bezobjawowo, dopiero w późniejszym jej stadium dochodzi do utraty wagi, anemii czy zmiany rytmu wypróżnień. Tylko wczesne zdiagnozowanie nowotworu jelita grubego daje jednak szansę na całkowite wyleczenie. Dlatego warto się badać.

Informacje na temat projektu realizowanego przez brzeski szpital, bezpłatnych badań kolonoskopowych, a także terminów kolejnych prelekcji można uzyskać w Biurze Projektu – Pracowni Endoskopii, III piętro, pokój 369 od poniedziałku do piątku w godzinach 7-14:35. nr tel.: 14 6621 429 oraz 519 317 007, pod adresem e-mailowym e.pomykacz@spzoz-brzesko.pl.

MAW

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*