Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. O krok od tragedii

Brzesko. O krok od tragedii

W dniu 28 marca 2018 roku w godzinach południowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęła informacja o konieczności udzielenia pomocy medycznej mieszkance w budynku wielorodzinnym przy ul. Partyzantów w Brzesku.

Dzięki czujności współlokatorów zaobserwowano utratę przytomności osoby w łazience. Po przybyciu na miejsce zastępów Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP z Brzeska stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla w mieszkaniu, w wyniku czego 17 letnia kobieta straciła przytomność. Po szybkiej ewakuacji osoby nieprzytomnej ze strefy zagrożenia, strażacy rozpoczęli udzielanie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanej. Następnie przekazano uratowaną kobietę przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Dzięki bardzo sprawnej i profesjonalnej pomocy udało się uniknąć tragedii. Przypominamy wszystkim, że tlenek węgla zwany czadem jest gazem bezwonnym, bezzapachowym i śmiertelne niebezpiecznym. Stwarza w domach i mieszkaniach z niesprawną bądź niewłaściwie użytkowaną instalacją przewodów kominowych i wentylacyjnych niebezpieczeństwo utraty życia.

PSP Brzesko