Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko / Oddali hołd poległym w katastrofie smoleńskiej

Brzesko / Oddali hołd poległym w katastrofie smoleńskiej

W środę 10 kwietnia 2019 r. w dziewiątą rocznice katastrofy smoleńskiej w wielu miejscach w Polsce mieszkańcy uczcili pamięć tragicznie zmarłych członków polskiej delegacji, którzy zmierzali na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Nie inaczej było również w Gminie Brzesko. 

W bazylice mniejszej w Szczepanowie oraz w brzeskiej farze odprawiono Msze Święte w intencji ofiar katastrofy.

Delegacja policjantów na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Brzesku mł. insp. Bogusławem Chmielarzem uczciła pamięć poległych w katastrofie zapalając symboliczny znicz przy pomniku Solidarności znajdującym się przy kościele pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła w Brzesku, na którym widnieje tablica upamiętniająca ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Wieczorem po Mszy Świętej kilkudziesięcioosobowa grupa mieszkańców Brzeska, członków brzeskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, radnych Rady Miejskiej w Brzesku, przedstawicielek biura poselskiego posłanki Józefy Szczurek Żelazko, sióstr zakonnych i kapłanów z brzeskiej fary oddała hołd ofiarom katastrofy składając kwiaty i znicze.

W katastrofie pod Smoleńskiem zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, jego małżonka Maria, ostatni Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, senatorowie, posłowie, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, duchowni, dowódcy wszystkich rodzajów wojsk, przedstawiciele Rodzin Katyńskich, działacze społeczni oraz załoga samolotu Tu-154 i funkcjonariusze BOR. 

Galeria zdjęć – KPP Brzesko <==

IB