Strona główna » Kultura » Brzesko – Okocim Festiwal – Koncert Jose Torres & Havana Dreams / 14 czerwca 2019 r.

Brzesko – Okocim Festiwal – Koncert Jose Torres & Havana Dreams / 14 czerwca 2019 r.

14 czerwca o godzinie 18.00 w Pałacu Goetz zagra i zatańczy znakomity kubański artysta – Jose Torres, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, założyciel pierwszej w Polsce orkiestry salsowej.

Bilety w cenie 15 zł były do nabycia w kasie MOK. Osoby które nie zdążyły kupić biletów będą mogły zrobić to bezpośrednio przed koncertem.

Koncert poprzedzi występ wokalistów z MOK. Od godziny 17:00 czynna jest również wystawa fotografii Małgorzaty Duśko-Shekar KUBA 2007.

Więcej informacji nt święta miasta w artykule: Brzesko-Okocim Festiwal / Program Dni Brzeska 2019 <==

 

Jose Torres

Artysta pochodzący z Kuby, wirtuoz instrumentów perkusyjnych, od czterdziestu lat mieszkający na stałe w Polsce.
Założyciel pierwszej w Polsce orkiestry salsowej „Jose Torres y Salsa Tropical”. Występując od ponad 25 lat na polskiej scenie muzycznej współpracował z wieloma gwiazdami estrady m.in. Marylą Rodowicz, Kayah, Ewą Bem, Urszulą, zespołem Maanam, Ryszardem Rynkowskim, Stanisławem Soyką, Grzegorzem Ciechowskim, Raz Dwa Trzy, Mietkiem Szcześniakiem, Blue Cafe i wieloma innymi.

Koncertował i nagrywał również z czołówką muzyków jazzowych: Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Możdżerem. Brał udział w ponad pięćdziesięciu nagraniach płytowych polskich wykonawców a także w nagraniach muzyki filmowej do między innymi takich ekranizacji jak „Krew i wino” z Jackiem Nicholsonem, „Bandyta”, „Prawo ojca”.

Od ponad 25 lat zajmuje pierwsze miejsce w ankiecie na najpopularniejszego muzyka roku w kategorii „instrumenty perkusyjne”, którą corocznie organizuje najstarsze i najbardziej renomowane czasopismo muzyczne „Jazz Forum”.

Pełnił funkcję kierownika muzycznego w licznych programach telewizyjnych, był gościem wielu znanych popularnych talk show.

W grudniu 2007r w księgarniach ukazała się autobiograficzna książka pt ” Salsa na wolności”. W tym samym roku na zlecenie Telewizji Polskiej Pr1 powstał film dokumentalny o Jose wyreżyserowany przez znakomitą dokumentalistkę Marię Smardz – Koczanowicz zatytułowany „Moja Kuba, moja Polska”.

Aktualnie Artysta koncertuje z z zespołem Jose Torres y Havana Dreams, gdzie towarzyszą mu najlepiej wykwalifikowani muzycy i wokaliści pochodzenia kubańskiego. 

 

IB / Mok Brzesko

PLAKAT

VIDEO