Strona główna » Kultura » Brzesko-Okocim Festiwal / Program Dni Brzeska 2019

Brzesko-Okocim Festiwal / Program Dni Brzeska 2019

Kulturalne święto Brzeska zbliża się wielkimi krokami. Brzesko-Okocim Festiwal to nowy pomysł na integrację nie tylko mieszkańców Brzeska, ale i Powiatu Brzeskiego.

W dniach 13-16 czerwca 2019 r. samorząd gminny i powiatowy wspólnie stworzą wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które dostarczy widzom wielu różnorodnych wrażeń muzycznych.

Brzesko-Okocim Festiwal rozpocznie wernisaż wystawy Janusza Mytkowicza, który odbędzie się w czwartek 13 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury. Dzień później 14 czerwca w Pałacu Goetz zagra i zatańczy znakomity kubański artysta – Jose Torres, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, założyciel pierwszej w Polsce orkiestry salsowej.

Następnego dnia w sobotę 15 czerwca na brzeskim rynku odbędzie się po raz pierwszy w historii wydarzeń kulturalnych ziemi brzeskiej wielki koncert symfoniczny w wykonaniu Strauss Symphonic Orchestra. Zabrzmią najsłynniejsze utwory klasyczne, arie operowe i operetkowe. Ten niezwykły muzyczny wieczór wzbogacony zostanie wirtuozerskim tańcem oraz imponującą grą świateł.

Z kolei niedziela 16 czerwca należeć będzie do rockowo-bluesowych przebojów zespołu Dżem. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele atrakcji, zabaw i konkursów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 

13 czerwca 2019 (czwartek)

Otwarcie wystawy prac Janusza Mytkowicza inaugurującą pierwszą edycję Brzesko-Okocim Festiwal. Janusz Marian Mytkowicz to osoba doskonale w Brzesku znana. Alicja Koźmińska, przy okazji jednej z wystaw pisała o nim: „Brzeszczanin z urodzenia, absolwent Akademii Belle Arti w Rzymie, przez wiele lat mieszkał poza granicami kraju. Jego rzeźby, rysunki i obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach na całym świecie. W swojej twórczości, skupia się na pisaniu ikon i judaicach”. „Pół na pół” to podsumowanie XX-lecia brzeskiej twórczości artysty. Wystawa czynna będzie do sierpnia.

 

14 czerwca 2019 (piątek)

W parku przy Pałacu Goetzów 14 czerwca zagra i zatańczy znakomity kubański artysta Jose Torres – absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, założyciel pierwszej w Polsce orkiestry salsowej. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie MOK. Koncert poprzedzi występ wokalistów z MOK. Od godziny 17:00 czynna będzie wystawa fotografii Małgorzaty Duśko-Shekar KUBA 2007.

15 czerwca 2019 (sobota)

15 czerwca serdecznie zapraszamy na brzeski Rynek, gdzie po raz pierwszy w historii wydarzeń kulturalnych ziemi brzeskiej odbędzie się wielki plenerowy koncert symfoniczny w wykonaniu Strauss Symphonic Orchestra. Zabrzmią najsłynniejsze utwory klasyczne, arie operowe i operetkowe. Ten niezwykły muzyczny wieczór wzbogacony zostanie wirtuozerskim tańcem par tanecznych oraz imponującą grą świateł. Będzie to prawdziwa gratka dla melomanów. Wzorem holenderskiego Maastricht i słynnych koncertów André Rieu stworzymy wspólnie z Województwem Małopolskim niezapomniany wieczór z klasyką. WSTĘP WOLNY

16 czerwca 2019 (niedziela)

16 czerwca w ramach Brzesko-Okocim Festiwal, przed budynkiem RCKB odbędzie się performance Flowers of Angels Katarzyny Pacewicz-Pyrek i Grzegorza Hajduka.

Ostatniego dnia Brzesko-Okocim Festiwal na placu Kazimierza wystąpi legendarny zespół DŻEM. Tej formacji nie trzeba nikomu przedstawiać, wystarczy wymienić tytuły takich piosenek jak „Wehikuł czasu”, „Whisky”, „Autsajder” czy „Czerwony jak cegła”. Występ zaplanowany jest na godzinę 21:00, ale już od godziny 15:00 na scenie będą odbywać się różnorodne atrakcje.

IB / MOK Brzesko