Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Oszukani klienci punktu kasowego

Brzesko. Oszukani klienci punktu kasowego

Już ponad 80 mieszkańców powiatu brzeskiego zgłosiło się na Policję twierdząc, że zostali oszukani w jednym z punktów kasowych na terenie miasta. Pokrzywdzeni za pośrednictwem tej placówki dokonali płatności rachunków za różne media, jednak pieniądze do wskazanych odbiorców nie trafiły. Policjanci dotarli do właściciela punktu kasowego i przedstawili mu zarzuty oszustwa.

Prawie każdego dnia do brzeskiej jednostki zgłaszają się kolejne osoby, które czują się oszukane przez jeden z punktów kasowych w Brzesku. Dokonały one w tej placówce płatności swoich rachunków m.in. za prąd, wodę, gaz, telefon i posiadają na to pisemne potwierdzenie. Problem pojawił się w momencie, kiedy zaczęli otrzymywać wezwania do zapłaty nieuregulowanej należności od podmiotów, do których miały trafić pieniądze. Wówczas wyszło na jaw, że środki, które wpłacili w punkcie nigdy nie zostały przelane do konkretnych odbiorców.

Do brzeskiej jednostki zgłosiło się już ponad 80 osób. Kwoty, które pozostawili w placówce wahają się od kilkuset do prawie 2 tysięcy złotych. W sumie straty wstępnie szacuje się na ponad 37 tys. złotych. Pokrzywdzonych w tej sprawie może być jednak znacznie więcej, dlatego też apelujemy do wszystkich oszukanych osób, aby zgłaszały się do Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Policjanci zajmujący się sprawą dotarli do właściciela punktu kasowego. Mężczyźnie przedstawiono już zarzuty oszustwa, które po zebraniu całości materiału dowodowego zostaną uzupełnione. Oszustwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

KPP Brzesko

6 komentarzy

  1. O które okienko chodzi?

  2. A dlaczego nikt nie poda w którym to punkcie kasowym są takie jaja?

  3. Wujek Zbynio

    Jakie miasto tacy ludzie. Hehe

  4. Sebastian Sobieraj

    Czy mogą Państwo napisać który konkretnie Punkt Kasowy dopuścił się tego przestępstwa? W Brzesku działa kilka takich firm. Można by się było ustrzec oszustwa lub jeśli jeszcze nie dostaliśmy pisma od np. dostawcy prądu zacząć sprawdzać czy aby nas to nie czeka i już zgłaszać się na policję w charakterze poszkodowanego. Ponadto brak takiej informacji rzuca cień podejrzenia na kilka innych firm oferujących takie usługi a działających legalnie.

  5. Moglibyście chociaż napisać który to punkt kasowy taki wybitny w Brzesku skoro i tak już policja przedstawiła zarzuty.

  6. Dziś widziałam, że zamknięty jest punkt kasowy w Domu Towarowym. Możliwe że chodzi o ten.

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast