Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Pedofilowi z Brzeska grozi 12 lat więzienia.

Brzesko. Pedofilowi z Brzeska grozi 12 lat więzienia.

Do dwunastu lat więzienia grozi 46 letniemu mieszkańcowi gminy Brzesko. Do sądu trafił akt oskarżenia w którym śledczy zarzucają mu czyny pedofilskie. Według nich mężczyzna miał się nieobyczajnie zachowywać na brzeskim basenie. Akt oskarżenia obejmuje kilka zarzutów.

– Przede wszystkim musimy wiedzieć, że nie ma żadnych konkretnych cech, po których możemy rozpoznać pedofila. Osoby dorosłe wykorzystujące seksualnie dzieci niczym szczególnym się nie wyróżniają – mówi lek. med Agnieszka Miłoś, specjalista seksuolog.

Często kontakt w internecie jest sposobem pedofilów na to, żeby żeby zdobyć zaufanie, nawiązać relacje z dzieckiem, nakłonić je na spotkanie. Dlatego o zagrożeniach trzeba z dziećmi rozmawiać.

– Rodzice nie powinni bagatelizować żadnego z sygnałów od swoich pociech – podkreśla lek. med Agnieszka Miłoś, specjalista seksuolog.

Nazwiska i inne dane najgroźniejszych gwałcicieli i pedofilów są w pełni jawne. Zostały zamieszczone w internecie, w ogólnodostępnej części Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Rejestr  składa się z Rejestru publicznego i Rejestru z dostępem ograniczonym. Dostęp do Rejestru publicznego jest nieograniczony. Wystarczy przejść na: <rps.ms.gov.pl>.

– Dzięki temu w Małopolsce udało się odnaleźć pedofila, który pracował w jednym z domów kultury. Stracił pracę – mówi st. asp. Ewelina Buda oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.


IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast