Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. POLICJANCI i STRAŻACY DZIECIOM / zdjęcia

Brzesko. POLICJANCI i STRAŻACY DZIECIOM / zdjęcia

DSC_9489W dniu 1 czerwca 2015 roku w ramach „Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki” Policjanci i Strażacy spotkali się z dziećmi na stadionie Okocimskiego Klubu Sportowego przy ulicy Okocimskiej w Brzesku.

W spotkaniu udział wzięło około 700 osób, w tym uczniowie szkół podstawowych,  gimnazjalnych, przedszkoli, a także rodziny z dziećmi. Na dzieci czekało mnóstwo różnych atrakcji: malowanie twarzy, konkursy plastyczne, pokaz sprzętu i wyposażenia policyjnego, strażackiego oraz ratownictwa medycznego. W namiocie Straży Pożarnej przeprowadzono pokaz pierwszej pomocy przy instruktarzu ratowników medycznych. W ramach zabawy najmłodsi uczestnicy mieli możliwość odciśnięcia swoich paluszków na specjalnych znaczkach, a uwiecznione na nich linie papilarne zabierali ze sobą na pamiątkę.

Zabawie wtórował Inspektor Gryf (maskotka Policyjna) z którym każdy mógł zrobić sobie zdjęcie. Strażacy przygotowali specjalne miejsce, gdzie dzieci mogły strącać przedmioty za pomocą strumieni wody kierowanych z hydronetek strażackich. Ponadto uczestników częstowano słodyczami.

W imprezie udział wzięli, też harcerze z 3 Drużyny Starszo Harcerskiej  „Jadowici”  z Jadownik, organizując gry i zabawy dla przedszkolaków. Przygotowano również pokaz współdziałania Straży Pożarnej wraz z zespołem Ratownictwa Medycznego przy wypadku drogowy, gdzie zachodziła konieczność wyciągnięcia osób uwięzionych w pojeździe.

Od godzin porannych uczniowie szkół gimnazjalnych rozegrali pomiędzy sobą mecze piłki nożnej przy aktywnym dopingu cheerleaderek i gimnazjalistów w myśl hasła „Stop-pseudokibicom”. Wszyscy piłkarze zostali nagrodzeni medalami, a sędziowie wyłonili czterech piłkarzy, którzy zostali nagrodzeni za grę fair play.

Nagrodzeni zostali również, uczniowie szkół podstawowych, w ramach zorganizowanego konkursu plastycznego na przygotowanie transparentu promującego ”Modę na życie wolne bez uzależnień”. W związku z Ogólnopolskim Głosem Profilaktyki, odbył się zryw „Wolne serca”, a następnie wręczono nagrody za najlepsze banery-plakaty.

Na koniec policjanci rozegrali towarzyski mecz piłki nożnej z nauczycielami przy aktywnym dopingu dzieci i młodzieży.

KPP Brzesko

Foto. Maciej Mazur