Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko: Polityka Rozwoju Małopolski do 2020 roku

Brzesko: Polityka Rozwoju Małopolski do 2020 roku

roman ciepielaPod takim hasłem w środę 13 marca w RCKiB w Brzesku odbyło się spotkanie z Wicemarszałkiem Małopolski Romanem Ciepielą. Było to spotkanie w ramach konsultacji z samorządami, organizacjami pozarządowymi i liderami lokalnymi subregionu tarnowskiego, Dotyczyło inicjatyw prorozwojowych, w tym inwestycji o charakterze strategicznym. Celem było wypracowanie wniosków, które pomogą optymalnie wykorzystać szanse unijnej perspektywy finansowej na lata 2014-2020.

Opracowano już strategię rozwoju województwa do roku 2020 oraz programy strategiczne. W  przygotowaniu jest lista najistotniejszych i najkosztowniejszych przedsięwzięć, w rozbiciu na poszczególne subregiony Małopolski. Plany są dość rozległe, ale nie wyczerpią w pełni możliwości, które dadzą kolejne transze unijnego wsparcia. Władze województwa chcą je wykorzystać jak najlepiej. Stąd idea szerokich konsultacji, połączonych z wizytami przedstawicieli władz wojewódzkich w gminach. Celem tych wizyt jest bezpośrednie przyjrzenie się lokalnym potrzebom, a także wysłuchanie opinii oraz propozycji działań prorozwojowych.
W spotkaniu w Brzesku oprócz marszałka Ciepieli wzięli udział Burmistrz Grzegorz Wawryka, Starosta Powiatu Andrzej Potępa, dyrektorzy wydziałów UM i Starostwa Powiatowego w Brzesku, dyrektorzy szkół, komendanci Policji i Straży Pożarnej, radni miejscy i mieszkańcy.IB

Fot. Maciej Mazur IB