Nie przegap
Strona główna » Religia » Brzesko / Polowanie na męża

Brzesko / Polowanie na męża

W niedzielę 24 marca 2019 r. o godzinie 17.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku wystawione zostanie przedstawienie pt. „Polowanie na męża”. Spektakl wystawia Grupa25+ z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Premiera sztuki odbyła się 24 lutego. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie RCKB.

„Polowanie na męża” to komedia z życia mieszczańskiego w 2 aktach autorstwa Michała Bałuckiego (pseud. Elpidon). Pierwszego wydanie tej sztuki pojawiło się w 1869 r. „Polowanie na męża” w wykonaniu brzeskiej grupy teatralnej to historia wzbogaconego mieszczanina Walentego Pysznickiego, który w związku z przypływem pieniędzy, zmianą statusu szuka awansu społecznego dla siebie, a zwłaszcza Anieli, grymaszącej córki na wydaniu. Niestety, intryga bierze w łeb i Aniela zostaje na lodzie, podobnie jak i Walenty, który orientuje się, że domniemana sympatia okazywana mu przez hrabiego była tylko pozorem.

To już druga sztuka Michała Bałuckiego wystawiana przez brzeskich aktorów – w 2016 r. wystawili spektakl „Dom Otwarty”. Jako ciekawostkę można również dodać, że Michał Bałucki był autorem tekstu piosenki „Góralu, czy ci nie żal?”. Do napisania tego tekstu zainspirowało młodego poetę spotkanie z góralem, mieszkańcem Chochołowa, który trafił do więzienia św. Michała jako politycznie podejrzany. 

Organizatorami wydarzenia są: GRUPA25+, parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku oraz Miejski Ośrodek Kultury.

GRUPA 25+ działa od października 2014 r. Od rozpoczęcia działalności włącza się w życie religijne parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych i charytatywnych w bliższym i dalszym środowisku oraz na wyjeździe. Jak sami mówią – dla GRUPY25+ „wiek człowieka jest atutem, młodość i starość to pojęcia względne, a serce i dusza nigdy się nie starzeją”. Oprócz rozwijania swoich pasji, uzdolnień aktorskich, wokalno – muzycznych, plastycznych na cotygodniowych próbach do kolejnych przedsięwzięć artystycznych członkowie grupy wspólnie się modlą oraz biorą udział w wycieczkach, spotkaniach świątecznych, okolicznościowych i integracyjnych np. z okazji rozpoczęcia i zakończenia sezonu teatralnego.GRUPĘ 25+ prowadzi pani Ewa Toroń.

Serdecznie zapraszamy!

milosierdzie.brzesko.net.pl / IB

 

PLAKAT