Nie przegap
Strona główna » Religia » Brzesko: Ponad 400 bierzmowanych / zdjęcia / TGN

Brzesko: Ponad 400 bierzmowanych / zdjęcia / TGN

Bp Leszek Leszkiewicz udzielił sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej młodym w kościele pw. Miłosierdzia Bożego oraz w sanktuarium św. Jakuba.

W poniedziałek 18 marca w Brzesku odbyła się uroczystość bierzmowania. Mszy św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz. Do sakramentu przystąpiło 190 młodych z miejscowej parafii, a także z Brzeska-Słotwiny i Poręby Spytkowskiej. Wśród bierzmowanych było kilkunastu lektorów z par. Miłosierdzia Bożego. Młodzi z tej brzeskiej wspólnoty przygotowywali się do bierzmowania według programu „Młodzi na progu”. Pomagało im w tym 18 animatorów.

Druga uroczystość w tym samym dniu odbyła się w sanktuarium św. Jakuba. Tutaj do sakramentu bierzmowania przystąpiło 240 osób. Młodzi pochodzili z miejscowej parafii, a także z Brzeska-Słotwiny i Okocimia. Podczas Eucharystii bierzmowanymi zostało 22 lektorów z brzeskiej fary, wielu z nich świadków bierzmowania poprosiło swoich starszych kolegów. Sakrament przyjęli też pierwsi absolwenci przedszkola prowadzonego przez siostry służebniczki.

W homilii bp Leszek Leszkiewicz zwrócił uwagę, że współczesny świat nie wstydzi się grzechu.

– To nie jest też niestety postawa obca katolikom, tak duchownym, jak i świeckim. Nie tylko nie wstydzimy się grzechu, ale się do niego przyzwyczajamy. A tymczasem człowiek żyjący bez łaski uświęcającej jest paskudny, obrzydliwy i cuchnie. Dopiero wówczas, kiedy rozpozna swój stan i zawstydzi się z powodu grzechów, może otrzymać Boże miłosierdzie. Trzeba było aż śmierci Jezusa, by zgładzić ludzkie grzechy. Drodzy młodzi, nie wstydźcie się wstydzić z powodu waszych grzechów – mówił do młodych bp Leszek.

Kaznodzieja zachęcał, by żyć łaską uświęcającą.

– Zachwyćcie się tym, że Bóg mieszka w waszych sercach, że dzięki temu jesteście piękni. Niech ten zachwyt przekuje się w codzienną wierność Panu Bogu i miłość do bliźnich. Duch Święty będzie was w tym umacniał – podkreślał biskup.

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ /FOTO GOŚĆ

 

Bierzmowanie u św. Jakuba w Brzesku <==

Bierzmowanie w par. Miłosierdzia Bożego w Brzesku <==