Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Powiatowe Targi Edukacyjne

Brzesko. Powiatowe Targi Edukacyjne

Kolejny raz od 6 do 8 lutego w Brzesku odbywały się Targi Szkolne organizowane przez brzeskie Starostwo Powiatowe. Targi są dla absolwentów gimnazjów znakomitym źródłem wiedzy i okazją do ostatecznego podjęcia decyzji o wyborze szkoły średniej. Podczas targów mają okazję zobaczyć prezentację szkoły i spotkać się ze starszymi kolegami. Są to bardzo ważne rozmowy, niejednokrotnie decydujące o wyborze przyszłego zawodu. Dla Starostwa Targi są możliwością zabiegania o ucznia. Starostwo w Brzesku ma bardzo dobra ofertę edukacyjną, znakomite wyposażenie szkół oraz bardzo dobry kontakt z pracodawcami, którzy chętnie zatrudniają uczniów i zapraszają do odbycia stażu. Te właśnie rzeczy pokazywane są podczas targów.

– Niedawno Starostwo otrzymało ponad 11 milionów złotych dofinansowania ze środków unijnych – mówi Starosta Andrzej Potępa. – Za te pieniądze dokonamy kolejnych zakupów na doposażenie pracowni szkolnych. Wszystko po to, aby nasza oferta edukacyjna była na najwyższym poziomie. Nowoczesna i bardzo przydatna – kończy Starosta.

W tegorocznych targach wzięły udział wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu Starostwa, a więc ZSP nr 1 i nr 2 z Brzeska, ZSP ze Szczurowej i ZSP z Czchowa. Ponadto udział wzięły placówki edukacyjne czyli MOS z Łysej Góry, Szkoła Specjalna ze Złotej, a także Państwowa Wyższa Szkoła Podhalańska kształcąca na kierunku pielęgniarstwo. Swoją obecność zaznaczyły również Powiatowy Urząd Pracy i pracodawcy.

Brzesko. Powiatowe Targi Edukacyjne.

Brzesko. Powiatowe Targi Edukacyjne.

Opublikowany przez Informator Brzeski na 6 lutego 2018

IB

Fot. powiatbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast