Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Przedszkolaki w patriotycznym występie

Brzesko. Przedszkolaki w patriotycznym występie

8 listopada w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym dzieci z Publicznego Przedszkola nr 4 im. Jana Brzechwy pod opieką swoich nauczycieli wystawiły program patriotyczny. Widownia wypełniona była po brzegi, zasiedli na niej rodzice dzieci, ich dziadkowie oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się burmistrz elekt Tomasz Latocha, naczelnik wydziału edukacji Józef Cierniak, przewodnicząca zarządu osiedla Kościuszki-Ogrodowa Maria Kądziołka, dyrektor biblioteki Karina Legutek, radny powiatowy Maciej Podobiński, była dyrektorka przedszkola Maria Obruśnik oraz obecni i byli pracownicy placówki.

Program przedstawiony przez wychowanków przedszkola był imponujący, pełen patriotycznych akcentów, narodowych tańców, wierszy i muzyki. Rozpoczął się odtańczeniem poloneza i recytacją wiersza „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy przez grupę starszaków, których do występu przygotowała Agnieszka Woźniak. Wspaniałym akcentem było odśpiewanie przez wszystkie dzieci z przedszkola państwowego hymnu. Grupa 4-latków przygotowała piosenkę „Przybyli ułani pod okienko” i recytowały fragmenty prozy odpowiadających na pytanie – czym jest Polska? 5-latki recytowały wiersz o biało-czerwonej fladze.

Druga grupa starszaków przygotowała wiersz o stolicy, a także wspaniały pokaz tańców – poleczki i krakowiaka, nad którymi pracowały pod okiem Janusza Cierlika i Andrzeja Soi. W przerwach między występami pieśni i piosenki patriotyczne śpiewali zebrani na widowni rodzice, dziadkowie i goście. Na zakończenie programu jeden z rodziców – Maciej Bednarz odczytał „List do ojczyzny”, dziękował także nauczycielom i dyrekcji przedszkola za zaangażowanie i pracę mające na celu kształtowanie patriotycznych postaw wśród najmłodszych.

-Dziękuję wszystkim nauczycielom, rodzicom, dziadkom i dostojnym gościom, którzy zechcieli obejrzeć nasz program, który opracowaliśmy z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci z wielką radością przygotowywały się do występu, ucząc się przy okazji czym jest ojczysty kraj, jakie są nasze narodowe symbole, opanowały treść hymnu. Dbamy o to, aby kształtować patriotyczne postawy wśród naszych wychowanków – mówi dyrektor Publicznego Przedszkola nr 4, Bogumiła Jedynak.

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 4 im. Jana Brzechwy w Brzesku w patriotycznym występie

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 4 im. Jana Brzechwy w Brzesku w patriotycznym występie

Opublikowany przez Informator Brzeski Sobota, 10 listopada 2018

Przedszkolaki z Brzeska świętują rocznicę 100 lecie odzyskania niepodległości.Fot. Bogusław Hajduk

Opublikowany przez Informator Brzeski Sobota, 10 listopada 2018

brzesko.pl / IB

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast