Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Przyjdź, posłuchaj co robić, by ustrzec się raka jelita grubego

Brzesko. Przyjdź, posłuchaj co robić, by ustrzec się raka jelita grubego

Jedną z prelegentek będzie Beata Wilk-Łoboda, pielęgniarka oddziałowa SOR w Brzesku

Na temat zdrowej diety, a także dobrych nawyków żywieniowych będzie mowa podczas zaplanowanej na godz. 17 w najbliższy czwartek (24 maja br.) prelekcji w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku. Uczestnicy spotkania dowiedzą się również, jakie objawy  mogą sygnalizować zachorowanie na raka jelita grubego.

Spotkanie, odbywa się w ramach projektu „Zadbaj o zdrowie! Program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu brzeskiego”. Jego organizatorem jest Szpital Powiatowy w Brzesku, który od ubiegłego roku realizuje  ten projekt.

Prelekcja zaplanowana w sali konferencyjnej RCKB będzie podzielona na dwie części. W pierwszej ­pielęgniarki z brzeskiego szpitala: zdradzą co jeść, by nie zachorować na raka jelita grubego. Będą mówić także o tym, jak przygotowywać posiłki, aby były zdrowe. Opowiedzą też jak ważna jest codzienna aktywność fizyczna.W drugiej części spotkania lekarze poinformują o pierwszych objawach choroby, diagnostyce, a także rokowaniach i leczeniu raka jelita grubego.

Każdy uczestnik spotkania otrzyma ulotki i broszury zachęcające do zdrowego stylu życia.
Spotkanie ma charakter otwarty, mogą w nim wziąć udział wszyscy mieszkańcy powiatu brzeskiego.

W ramach projektu oprócz akcji informacyjnej przewidziano wykonane 900 badań kolonoskopowych. Informacja o projekcie i rejestracja do badań: Biuro Projektu – Pracownia Endoskopii, III piętro, pokój 369 od poniedziałku do piątku w godzinach 7-14:35. nr tel.: 14 6621 429, 519 317 007 lub adresem e-mailowym e.pomykacz@spzoz-brzesko.pl.@spzoz-brzesko.pl.

Program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu brzeskiego

Program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu brzeskiego

Opublikowany przez Informator Brzeski 15 maja 2018

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast