Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko – rozpoczęcie roku szkolenego w PSP nr 3 – zdjęcia

Brzesko – rozpoczęcie roku szkolenego w PSP nr 3 – zdjęcia

3 września, zupełnie nietypowo w tym roku, odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr3 w Brzesku. Na sali gimnastycznej spotkali się zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie i rodzice, wszystkich serdecznie powitała pani Dyrektor Dorota Wójcik. Z nutką nostalgii wspominała minione wakacje, zaś z powagą przypomniała o czekających nas obowiązkach i wyzwaniach. Nie zabrakło również akcentu związanego z rocznicą wybuchu II wojny światowej.

A co było nietypowe? Ku zaskoczeniu wszystkich uczniów i rodziców na scenę weszli nauczyciele i to oni zaprezentowali część artystyczną. Było śmiesznie i wesoło, nauczyciele opowiadali dowcipy, często na swój temat, przedstawili scenki z życia szkoły i śpiewali znane przeboje ze słowami o tematyce szkolnej.

Kiedy starsi uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami na salę gimnastyczną wkroczyli najmłodsi uczniowie szkoły- pierwszaczki. To było dla nich ogromne przeżycie i nie mniej ważne dla ich rodziców. Pięknie wystrojeni usiedli wygodnie na ławeczkach, wysłuchali piosenek i wierszyków przygotowanych przez kolegów ze starszych klas…. Potem nastąpiła najważniejsza dla nich ceremonia, a mianowicie ślubowanie i pasowanie na ucznia. Kiedy już wszyscy zostali udekorowani „czapkami ucznia” mogli stanąć do pierwszego zdjęcia ze swoją nową Panią i pójść z Nią do swojej klasy.

Tekst i fot. – Izabella Czernecka