Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko: Rusza dawno oczekiwany remont ulicy Leśnej

Brzesko: Rusza dawno oczekiwany remont ulicy Leśnej

2012-11-28_Brzesko_0006Zaraz po świętach rusza remont ulicy Leśnej. Wszystko dlatego, aby nie utrudniać ruchu w okresie przedświątecznym. To nie jedyna przyczyna przesunięcia rozpoczęcia remontu. Wpływ na tę decyzję miały także duże opady śniegu w ostatnich tygodniach. Ostatecznie ulica zostanie zamknięta 2 kwietnia. Remont będzie trwał do końca czerwca.

W tym czasie kierowcy będą korzystali z objazdów. Ulica Leśna to w Brzesku jedyny zjazd z autostrady. Remont miał być wykonany już dawno. Niestety jego rozpoczęcie uniemożliwił protest części mieszkańców, którzy złożyli skargę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Przypomnijmy, że zjazd z autostrady ulicą Leśną jest jedynie tymczasowym. Właściwy będzie przebiegał na granicy Brzeska i Jasienia. Budowa zostanie sfinansowana z budżetu państwa. Po jednoczesnym wybudowaniu zjazdu północnego łączącego autostradę z drogą wojewódzką w kierunku Szczurowej przez Bucze do Mokrzysk powstanie północno – zachodnia obwodnica miasta, a rejon brzeski stanie się dużym i znaczącym węzłem komunikacyjnym.

IB

1 komentarz

 1. Wywiad 10 kwietnia 2013
  Starosta podaje w nim, że:

  „Droga budowana będzie praktycznie od nowa, dotychczasowa zostanie rozebrana, a nowa będzie mieć solidną podbudowę, zostanie poszerzona, od strony wschodniej będzie chodnik.”
  Pytam zatem dlaczego podajecie nieprawdziwe informacje?
  Remont – należy przez to rozumieć wykonywanie w istniejącym obiekcie budowlanym robót budowlanych polegających na odtworzeniu stanu pierwotnego.
  Kłania się prawo budowlane i rzetelność podawanych informacji.
  „jego rozpoczęcie uniemożliwił protest części mieszkańców” – gdzie ten protest, bo ja nie widziałem protestów – skąd wam do głowy przychodzi wypisywanie bzdur. A może to pod dyktando szanownego Starosty? Jak widać przestał mówić o remoncie, modernizacji, czy przebudowie a nazwał wreszcie rzecz po imieniu – budowa nowej drogi, tyle że w miejscu starej rozjechanej przez samochody budowy autostrady. Zabrano ludziom część działek i ogrodzenia by wcisnąć się z jezdnią nowej drogi. Teraz droga jest 1 metr od domów, a ma być wg prawa zachowana odległość 8 metrów, dalej ma być 20 metrów! miejsca pod drogę a jest ledwie 10. Jak to możliwe, że projektant i inwestor mają prawo za nic. Dlaczego nie wykupiono działek i domów dla wybudowania tej drogi? Brak poszanowania prawa i ludzi?Ile jeszcze wałkować będziecie te brednie – przeszkadzał baletnicy rąbek u spódnicy – co ma wspólnego jakieś stowarzyszenie z nieudolnością urzędniczą.
  http://www.temi.pl/temi/region/27-region/1624-lesna-juz-w-remoncie