Nie przegap
Strona główna » Kultura » Brzesko / Ruszyły zapisy na 8. Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA

Brzesko / Ruszyły zapisy na 8. Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Brzesku zapraszają dziecięce i młodzieżowe zespoły teatralne do udziału w 8. Konfrontacjach Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA, które odbędą się w dniach 14-16 maja 2019 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym im. Jana Pawła II w Brzesku, plac Targowy 10.

TEATRALNE LUSTRA to projekt teatralno-edukacyjny, którego celem jest prezentacja dokonań teatrów dziecięcych i młodzieżowych z subregionu tarnowskiego, promocja i wspieranie teatralnej twórczości dzieci i młodzieży, inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej oraz doskonalenie warsztatu instruktora teatralnego. Wszystkie przedstawienia teatralne oceniać będzie Zespół Konsultantów, który przyzna nagrody i wyróżnienia oraz Nagrodę Główną DIAMENTOWE LUSTRO za poszukiwanie nowatorskich form wyrazu w teatrze oraz nominuje zespoły teatralne do udziału w finale Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK w Nowym Sączu.

Zespoły oceniane są w dwóch kategoriach wiekowych:
 –    teatry dziecięce (7-12 lat)
–    teatry młodzieżowe (13-16 lat)
  
W trakcie Konfrontacji odbędą się dyskusje pospektaklowe realizatorów widowisk teatralnych z Zespołem Konsultantów.

Zgłoszenia należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 12 kwietnia 2019 r. na adres: 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ – Biuro Organizacyjne w Tarnowie
Rynek 16, 33-100 Tarnów
lub mailowo: i.stanaszek@mcksokol.pl

Karta zgłoszenia przesyłana pocztą elektroniczną musi być własnoręcznie podpisana przez opiekuna zespołu teatralnego, opieczętowana i zeskanowana.

Dodatkowych informacji udziela koordynator Konfrontacji Ilona Stanaszek tel. 14 626 07 61,18 534 0 689, e-mail: i.stanaszek@mcksokol.pl.

Serdecznie zapraszamy!

 

Dokumenty konkursowe:

regulamin – pobierz
regulamin (dane osobowe) – pobierz
karta zgłoszenia – pobierz

MOK Brzesko / IB