Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Spotkanie z ministrem Andrzejem Adamczykiem

Brzesko. Spotkanie z ministrem Andrzejem Adamczykiem

W ramach cyklu spotkań polityków Prawa i Sprawiedliwości z wyborcami w sobotę 14 lipca 2018 r. w budynku Cechu w Brzesku odbyło się spotkanie z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem. Organizatorem spotkania był radny Powiatu Brzeskiego – Sławomir Pater. 

Minister Adamczyk podczas wizyty w Brzesku poruszył temat Centralnego Portu Komunikacyjnego.  

– Centralny Port Komunikacyjny, który opozycja odżegnuje od czci i wiary, wraz z towarzyszącym mu układem komunikacyjnym jest niezbędny, jest potrzebny. Uzyskał olbrzymie poparcie stowarzyszeń przewoźników lotniczych – mówił podczas spotkania minister Adamczyk.

Wypowiedź ministra dotycząca Centralnego Portu Komunikacyjnego trafiła do mediów o zasięgu krajowym, m.in.: Telewizji Republika, oraz Telewizji Polsat.

Minister Adamczyk podkreślił, że PiS realizuje obietnice zawarte w programie wyborczym – w szczególności te związane z poprawą warunków życia zwykłych obywateli. Nie zabrakło tematów związanych z lokalną infrastrukturą – a w szczególności z rządowym programem remontów dróg lokalnych. Jednym z kluczowych zagadnień była sprawa „Sądeczanki”. Minister zaznaczył, że powstało aż 26 wariantów przebiegu tej trasy, przy czym dodał że konieczne jest porozumienie w kontekście wyboru ostatecznego wariantu – bez tego nie będzie możliwa realizacja tej inwestycji.

– W trakcie spotkania przeważała tematyka drogowa, a w szczególności budowa nowej drogi krajowej 75 w kierunku Nowego Sącza. To jedna z najważniejszych inwestycji na terenie powiatu brzeskiego – podkreśla Sławomir Pater.

Pod koniec kwietnia 2018 politycy PiS-u rozpoczęli cykl spotkań z wyborcami – pn. „Polska jest jedna”. Do końca lipca ma ma się odbyć blisko 700 spotkań w całej Polsce. W powiecie brzeskim odbyły się spotkania podczas których gościli m.in.: Wiceprezes PiS Joachim Brudziński (Brzesko), Minister cyfryzacji Marek Zagórski (Sufczyn) oraz posłanka Anita Czerwińska (Łoniowa).

W spotkaniu wzięli udział m.in.: Wicewojewoda Józef Gawron oraz Poseł do parlamentu Europejskiego Edward Czesak. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych różnych szczebli.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu video ze spotkania.

IB

Fot. Maciej Mazur

video – brzesko.info.pl / Michał Waresiak

 

 

Fot. Maciej Mazur

Opublikowany przez Informator Brzeski Niedziela, 15 lipca 2018

VIDEO

 

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl