Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Sukces w zwalczaniu handlu podrabianą odzieżą

Brzesko. Sukces w zwalczaniu handlu podrabianą odzieżą

IMG_5188Policjanci zabezpieczyli ubrania, obuwie, galanterię i okulary, opatrzone znakami towarowymi znanych marek. Już wstępne analizy wskazują, że przedmioty te są tanimi „podróbkami”.

Informacje o tym, że na jednym z popularnych portali aukcyjnych pojawiają się podrabiane przedmioty znanych marek napłynęły do małopolskich policjantów w pierwszych miesiącach br. Podjęte czynności doprowadziły do ustalenia osoby, oferującej tanie imitacje drogich, markowych wyrobów odzieżowych.

W połowie kwietnia 2016 r. policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Brzesku we współpracy z policjantami z Wydziału dw.  z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zabezpieczyli w siedzibie jednej z firm na terenie powiatu brzeskiego ponad 200 sztuk różnego rodzaju odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Przedstawiciel poszkodowanych firm oszacował wartość strat wynikłych z przestępstwa na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Handel fałszywkami odbywał się poprzez Internet, gdzie sprawca założył w tym celu sklep. Klienci zachęcani byli do zakupów niskimi cenami, które tłumaczono w ten sposób, iż oferowana odzież jest „outletowa”. W rzeczywistości były to niskiej jakości imitacje.

Za obrót towarem nielegalnie oznakowanym markowymi znakami towarowymi, stanowiący stałe źródło dochodu, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast