Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Światełko w tunelu w sprawie zjazdu z autostrady na Sącz

Brzesko. Światełko w tunelu w sprawie zjazdu z autostrady na Sącz

Jak podaje portal rdn.pl, co prawda na razie tylko na papierze i w planie zagospodarowania przestrzennego Brzeska, ale to już światełko w tunelu i nadzieja na nową trasę. Ma ona przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo.

Radni Brzeska uchwalili właśnie plan zagospodarowania przestrzennego dla części Brzeska i Jasienia. Wyznaczono strefę gospodarczą, miejsca pod budownictwo mieszkaniowe, ale najistotniejsza jest decyzja o wyznaczeniu gruntów pod planowany zjazd z autostrady.

Pierwsza część zjazdu już powstała. Łączy ona autostradę z dawną krajową „czwórką”. Kolejnego etapu nie mogą doczekać się kierowcy. Teraz by dostać się na drogę w kierunku Nowego Sącza trzeba przejechać aż trzy ronda. – W godzinach szczytu tworzą się olbrzymie korki – mówią.

Plany budowy kolejnego etapu są. Radni Brzeska już zabezpieczyli grunty pod tę inwestycję. – Uchwalenie planu zabezpiecza teren aby nie powstały tam inne inwestycje – mówi burmistrz Grzegorz Wawryka.

Zjazd w Brzesku ma być budowany jako pierwszy w ramach modernizacji ‚sądeczanki’. Ten nie wiadomo kiedy nastąpi, bo różne samorządy mają inne wizje przebiegu tej trasy.rdn / IB