Nie przegap
Strona główna » Religia » Brzesko / W Parafii Miłosierdzia Spotkania dla zabieganych – edycja III

Brzesko / W Parafii Miłosierdzia Spotkania dla zabieganych – edycja III

Żyjąc w kulturze internetu i fast foodów, odzwyczailiśmy się od czekania. Zwyczajnie nie mamy na to czasu. Nasze kalendarze są szczelnie upchane kolejnymi zajęciami. Może jednak problem leży jeszcze gdzieś indziej? Może my po prostu już nic więcej nie oczekujemy od życia? Może znudziliśmy się wiecznym „jeszcze nie”. I dajemy się porwać prądowi codziennego życia, w którym coraz trudniej znaleźć czas dla siebie i rodziny, nie mówiąc już o czasie dla Boga. Na te pytania będą mogli sobie odpowiedzieć uczestnicy warsztatów organizowanych przez Parafię Rzymsko – Katolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Pierwsze spotkanie już 3 stycznia. Osoby zainteresowane powinny skontaktować się z organizatorami. To już trzecia edycja brzeskich „Spotkań dla zabieganych”. Poprzednie edycje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Po pierwszej i drugiej edycji, przyszła kolej na trzecią,, gdyż wiele osób pytało, czy te spotkania znów się odbędą. Mamy nadzieję, że żyjąc w zabieganym świecie, małżeństwa znajdą czas, aby zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad kwestiami, które bardzo często gdzieś nam uciekają w codziennej, pełnej pośpiechu rzeczywistości. 

– Czym jest ten cykl siedmiu spotkań dla małżeństw? To siedem kolejnych piątkowych wieczorów począwszy od pierwszego piątku stycznia (z przerwą na ferie zimowe), które chcemy spędzić razem z Państwem. Tematyka spotkań, które poprowadzą księża psychologowie i biblista oraz osoby świeckie, będzie różnorodna, począwszy od relacji rodzinnych, zagrożeń duchowych, aż po wzrastanie w wierze – mówią organizatorzy. 

Spotkania będą odbywać się w piątki w kawiarence o godz. 19.00. Na czas spotkania organizatorzy zapewniają opiekę dla dzieci w sali nad kawiarenką.

Ze względów organizacyjnych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (do pobrania TUTAJ)  i przesłanie go do niedzieli 22.12, na parafialny adres e-mail: kancelaria@milosierdzie.brzesko.net.pl

 

PROGRAM „SPOTKAŃ DLA ZABIEGANYCH”

  • 3.01 – Ks. Prof. Dr hab. Piotr Łabuda – Lectio Divina czyli jak modlić się Słowem Bożym
  • 10.01 – Magdalena Kleczyńska – Różnice płciowe – szansa czy ograniczenie dla związku?
  • 17.01 – Dr Wacław Srebro – Być Rodzicem
  • 24.01 – Anna i Janusz Koczurowie – Wspólne wędrowanie
  • 14.02 – Sylwia i Witek Wilk – Wzrastanie w wierze
  • 21.02 – Krystyna Sobczyk – Moc przebaczenia
  • 28.02 – ks. Zbigniew Szostak – Jedność małżeńska

 

Szczegóły na stronie parafii <==

Parafia Miłosierdzia w Brzesku