Strona główna » Wiadomości » Brzesko: „Wyprzedzić Smutek” – Program Profilaktyki Depresji

Brzesko: „Wyprzedzić Smutek” – Program Profilaktyki Depresji

DCIM108GOPROSPZOZ w Brzesku zachęca do udziału w Programie Profilaktyki Depresji. Druga edycja programu będzie realizowana w okresie od października do grudnia 2013 roku.

Depresja to poważna i ciężka choroba, która wpływa na nasze zdrowie jak inne choroby. Ma również znaczny wpływa na życie rodzinne i zawodowe osób chorych. Można jednak z nią walczyć, choć wymaga to czasu i zmiany wielu nawyków. Badania naukowe wskazują na to, że osoby chorujące na depresję mają większą trudność w rozróżnianiu przyczyn przeżywanych przez siebie negatywnych emocji i stanów takich jak smutek, złość, lęk, czy frustracja.

Należy pamiętać, że depresja jest jednostką chorobową, a nie tylko i wyłącznie chandrą lub uczuciem smutku. Jej leczenie nie może przebiegać samodzielnie. Powinien się tym zając lekarz specjalista.


Projekt „Wyprzedzić Smutek” jest kierowany do osób pełnoletnich, które czują się przeciążone, przygnębione, gorzej radzą sobie z wymaganiami życia codziennego lub osób po prostu zaciekawionych stanem swojego zdrowia psychicznego. Na konsultacje może przyjść każdy, kto czuje taką potrzebę. Posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego ani zameldowania na terenie Małopolski nie ma tu znaczenia. Zespół konsultantów – lekarzy psychiatrów, psychoterapeutów i psychologów – zapewnia każdemu, kto się zgłosi, bezpłatną poradę profilaktyczną, mającą na celu wzmocnienie odporności psychicznej i w następstwie tego zmniejszenie ryzyka wystąpienia depresji.

Zastanów się, czy ostatnio:
– nie masz tyle sił, co zazwyczaj,
– twoje zajęcia nie cieszą Cię tak, jak kiedyś,
– przygniatają Cię problemy ?
Jeśli TAK, zadzwoń i umów się!

Czy zależy Ci na tym, żeby być osobą:
– która będzie przygotowana na wymagania dnia codziennego,
– która będzie aktywnie rozwiązywać swoje problemy,
– która woli wiedzieć, niż nie wiedzieć?
Jeśli TAK, zadzwoń i umów się!

Punkt przyjęć
BRZESKO – Poradnia Zdrowia Psychicznego w Brzesku ul. Kościuszki 68 rejestracja tel. 14 662 13 92, w poniedziałki i piątki od 8.00 do 14.00, we wtorki, środy i czwartki od 8.00 do 16.30.

Zapraszamy także do odwiedzenia strony internetowej projektu: www.profilaktykadepresji.malopolska.pl

Program zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

SPZOZ Brzesko / IB