Nie przegap
Strona główna » Kultura » Brzesko / „WYSTARCZY PAMIĘĆ… W hołdzie Niezłomnym Bohaterom” – 9 marca 2019 r.

Brzesko / „WYSTARCZY PAMIĘĆ… W hołdzie Niezłomnym Bohaterom” – 9 marca 2019 r.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Z tej okazji Stowarzyszenie Nasze Dzieci oraz Grupa Historyczna Żołnierze Niezłomni, Wyklęci – Pamiętamy! zapraszają na spektakl muzyczno – teatralny pt.: „WYSTARCZY PAMIĘĆ… W hołdzie Niezłomnym Bohaterom”, który odbędzie się w sobotę 9 marca 2019 r. o godz.16.30 w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku. Wstęp wolny.

Spektakl jest kolejną, piątą inscenizacją wystawianą w Brzesku przez grupę historyczną dla społeczności lokalnej z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tegoroczne wydarzenie będzie połączeniem koncertu i teatru – nauczyciele, uczniowie i absolwenci brzeskich szkół wystąpią ze znanymi bardami: Leszkiem Czajkowskim i Pawłem Piekarczykiem.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Wyklętych. Autor tekstów i muzyki jest Leszek Czajkowski. Z kolei autorką scenariusza i reżyserką całości jest Barbara Maria Górczewska.
Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

— 

Katarzyna Martyka / IB

Plakat