Nie przegap
Strona główna » Kultura » Brzesko. Wystawa „Barwy Małopolski” dla Jana Pawła II

Brzesko. Wystawa „Barwy Małopolski” dla Jana Pawła II

Barwy_MalopolskiWystawę „Barwy Małopolski” dla Jana Pawła II przygotowało Biuro Wystaw Artystycznych „U Jaksy”, samorządowa instytucja kultury Gminy Miechów. Jest to wyraz naszego hołdu dla wielkiego Polaka z Małopolski, który był i jest największym autorytetem przełomu XX i XXI wieku.

Ekspozycja ma długą i ciekawą historię albowiem zaprezentowana została już w 14 różnych miastach Polski oraz we Włoszech. Po raz pierwszy, udostępniona została zwiedzającym w podziemiach Kopalni „Wieliczka” w piątą rocznicę śmierci Jana Pawła II w Wielki Piątek 2010. 2014 rok jest rokiem kanonizacji Wielkiego Małopolanina z Wadowic, który jeszcze jako Karol Wojtyła wielokrotnie odwiedzał miechowską bazylikę. W kontekście kanonizacji bł. Jana Pawła II wystawa nabiera szczególnego znaczenia, a jej druga wędrówka rozpoczęła się w Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły u podnóża Wawelu.

Wystawa wchodzi w cykl imprez Miesiąca Papieskiego – przedsięwzięcia upamiętniającego Jana Pawła II, które jest organizowane w brzeskiej bibliotece  po raz trzeci. W załączniku przesyłam plakat wydarzenia.

Patronat medialny medialny nad wystawą – Informator Brzeski.

PiMBP w Brzesku

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast