Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko: Zabezpieczenie powodziowe Uszwicy

Brzesko: Zabezpieczenie powodziowe Uszwicy

DSC_0696-nW Starostwie Powiatowym w Brzesku odbyło się spotkanie dotyczące prac projektowych pod nazwą „Zabezpieczenie powodziowe w dolinie Uszwicy”. Głównym jego tematem było ustalenie warunków budowy zbiorników w Okocimiu, Gosprzydowej, Lipnicy Murowanej oraz przebudowa dróg w tym drogi krajowej nr 75.

W spotkaniu zorganizowanym przez starostę brzeskiego wzięli udział  m.in. przedstawiciele gminy: Brzesko, Gnojnik, Lipnicy Murowanej,  Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie, Zarządu Dróg Powiatowych w Brzesku oraz firm przygotowujących projekt inwestycji.

Zadanie dotyczące „Zabezpieczenia powodziowego w dolinie Uszwicy”, realizowane jest przez Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie –  administratora rzeki Uszwicy. – Planowana inwestycja obejmuje między innymi budowę zbiornika Okocim i zbiornika Gosprzydowa, które zlokalizowane są na terenie powiatu brzeskiego – mówi starosta brzeski Andrzej Potępa.

Jednym z pierwszych zadań realizowanych w ramach projektu będzie uzyskanie prawomocnej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia. Prace projektowe, w tym opracowanie Projektu Budowlanego i Wykonawczego planuje się zakończyć końcem 2015 roku.

sp

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast