Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Zaproszenie do udziału w projekcie „Nowe Szanse – Nowe Możliwości”

Brzesko. Zaproszenie do udziału w projekcie „Nowe Szanse – Nowe Możliwości”

Powiatowe centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku realizuje rozłożony na trzy lata od lipca 2016 do czerwca 2019r. finansowany ze środków unijnych projekt „Nowe Szanse – Nowe Możliwości” Projekt adresowany jest do:

– osób z niepełnosprawnością w wieku aktywności zawodowej, posiadających ważne orzeczenie o niepełnosprawności lub równoważne,

– przebywających w pieczy zastępczej,

– korzystających z programu operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020,

– korzystających ze wsparcia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku (art. 7 ustawy o pomocy społecznej)

zamieszkujących na terenie powiatu brzeskiego.

Celem projektu jest zwiększenie kompetencji poszczególnych uczestników, dzięki czemu będą w lepszym stopniu radzić sobie z wyzwaniami codziennego życia. Udział w projekcie rozpoczyna się konsultacją z doradcą który po zapoznaniu się z konkretnym przypadkiem, ustala wspólnie indywidualną ścieżkę udziału w projekcie. Sytuacja każdego uczestnika jest różna, tak więc różna powinna być ścieżka dojścia do osiągnięcia poprawy jego położenia. Dla jednego  będzie to specjalistyczna rehabilitacja, dla innej osoby dostosowanie do jej potrzeb kursy i szkolenia zawodowe.  Wszyscy uczestnicy mogą liczyć na doradztwo prawne, socjalne, poradnictwo psychologiczne, indywidualne doradztwo zawodowe.  Przeprowadzone będą również treningi kompetencji społecznych, ponieważ powszechnie wiadomo, że tzw. „miękkie kompetencje” są dzisiejszych czasach jedną z najważniejszych umiejętności, które  decydują o powodzeniu na rynku pracy, niejednokrotnie w wyższym stopniu niż umiejętności zawodowe, ponieważ te można zawsze nabyć na odpowiednim kursie czy szkoleniu.

W ciągu trzech lat w projekcie uczestniczyć będzie łącznie 129 osób. Od 15 stycznia 2018r  rusza kolejna edycja projektu w którym zostanie przeszkolonych jeszcze 63 chętnych.

Szczegółowych informacji na temat warunków uczestnictwa w projekcie można uzyskać w Powiatowym Centrum pomocy Rodzinie w Brzesku  przy ul. Piastowskiej 2B, dzwoniąc pod nr tel. 14 66 300 31 lub za pomocą e-maila: pcprbrzesko@op.pl

 

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast