Nie przegap
Strona główna » Religia » Brzesko zatańczyło dla św. Jana Pawła II i Lilii Sztyler / zdjęcia / video

Brzesko zatańczyło dla św. Jana Pawła II i Lilii Sztyler / zdjęcia / video

W niedzielę 19 maja 2019 r. o godz. 11.30 na brzeskim rynku odbyły się kolejne – 9 już z kolei „Taneczne urodziny św. Jana Pawła II”. 

Z okazji 99. urodzin św. Jana Pawła II młodsi i starci mieszkańcy miasta zatańczyli dla św. Jana Pawła II.

– Spotykamy się już po raz ósmy w naszym mieście, żeby zamanifestować naszą wdzięczność za Jana Pawła II. Chcemy też przypomnieć Lillę Sztyler, która była inicjatorką tanecznych spotkań, ale też promotorką Lednicy i tańców lednickich – mówi Mariusz Niedziałkowski z grupy Imprateam, która wraz z przyjaciółmi poprowadziła tańce.

W chwilach przerw między tańcami można było zobaczyć przedmioty, których używał św. Jan Paweł II

Na płycie rynku zaprezentowali się m.in. dzieci z zespołu Krakowiaczek, Krakowiacy Ziemi Brzeskiej, dziewczęta z DSM w Lewniowej. W tańcach wzięli udział dorośli, młodzież i dzieci. Spotkaniu towarzyszyły przedmioty związane ze św. Janem Pawłem II przywiezione z Jamnej.

– To korporał i puryfikaterz, których św. Jan Paweł II używał do odprawiania Mszy św., srebrny różaniec podarowany sanktuarium na Jamnej oraz meble przygotowane dla papieża podczas jego wizyty w zakopiańskich Krzeptówkach – dodaje pan Mariusz.

Podczas spotkania zatańczono premierową choreografię do tegorocznego hymnu Lednica 2000, którym jest piosenka Siewców Lednicy „Wiesz, że cię kocham”.

– Lednica to wspólnota, otwartość na drugiego człowieka, miłość, którą mamy nieść w świat – mówi Kinga Gawęcka. – Choreografia jest wspólnym dziełem uczestników warsztatów, które odbyły się w Myślenicach – dodaje pani Kinga.

Urodzinowym tańcom dla św. Jana Pawła II patronowali Burmistrz Brzeska, parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku oraz „Gość Tarnowski”.

Galeria zdjęć Tarnowski Gość Niedzielny <==

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ 

foto – Bogusław Hajduk

 

VIDEO

Zdjęcia