Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Budowa na finiszu

Budowa na finiszu

Prace budowlane hali sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Biesiadkach są już na ukończeniu. Termin zakończenia inwestycji przewidziano na koniec maja.

Tak więc od września nowym obiektem będą mogli cieszyć się mieszkańcy tej miejscowości, ale przede wszystkim dzieci uczęszczające do szkoły. – Jestem bardzo zadowolony z tego faktu, ponieważ jest to już ostatni taki obiekt typu hala sportowa, na który było zapotrzebowanie w naszej gminie. W powiecie brzeskim jest to pierwszy obiekt energooszczędny, wybudowany w technologii pasywnej, a więc koszty budowy również były niższe niż przy podobnych obiektach wybudowanych w normalnej technologii – mówi wójt gminy Sławomir Paterek.

Gmina otrzymała pożyczkę w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska, w ramach której do każdego metra kwadratowego zostanie dopłacone 1200 złotych. Jeżeli okaże się, że budynek jest energooszczędny tak jak założono to we wniosku i projekcie, to 60% tej pożyczki zostanie umorzone. Dodatkowo ponad 600 tysięcy złotych na budowę hali gmina uzyskała w Ministerstwie Sportu. – Jeżeli wszystko pójdzie w dobrym kierunku, to 400 tysięcy z tej kwoty także zostanie umorzone. To w sumie daje nam 50% kosztów budowy hali – cieszy się wójt Paterek. Gmina stara się również o środki z PFRON na przystosowanie budynku hali do potrzeb osób niepełnosprawnych. Całkowity koszt inwestycji powinien zamknąć w kwocie 2 miliony 300 tysięcy złotych.

IB