Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Budżet gminy w RIO

Budżet gminy w RIO

W gminie Czchów powstał projekt budżetu, który trafił do Regionalnej Izby Obrachunkowej. – Jest to przede wszystkim budżet zrównoważony. Po dwóch latach posuchy od przyszłego roku, kiedy zostaną uruchomione nowe środki europejskie jest to budżet dający nadzieję na realizacje wielu nowych posunięć – cieszy się burmistrz Czchowa Marek Chudoba. – Ten budżet tylko na wydatki majątkowe wzrośnie, ponieważ będzie to około 10 milionów złotych, a w prognozie długoletniej to blisko 30 milionów złotych, a więc to bardzo wysoki budżet. W związku z nowymi zadaniami przyjętymi przez gminę nasz budżet jest wyjątkowo wysoki, ponieważ wynosi 52 miliony złotych, a przypomnę, że dziesięć lat temu stanowił kwotę 10 milionów złotych – kończy wypowiedź burmistrz Chudoba.

Gminie zarówno zadań i środków przybywa. Nie ma żadnych problemów organizacyjnych. Sam program 500+ w tym roku osiągnął kwotę 7 milionów złotych, a przyszłym roku przewidziano wydatki rzędu 8 milionów złotych. Same środki pomocy społecznej wyniosą 12 milionów złotych z budżetu. Pierwszą pozycją wśród wydatków jest oświata, na którą zostanie wydatkowane blisko 20 milionów złotych. Subwencja oświatowa wyniesie 16 milionów złotych, a więc gmina dopłaci 4 miliony z własnych środków. Licząc wszystkie wydatki gmina będzie musiała zaciągnąć kredyty, ale okres spłaty jest krótki, więc zobowiązanie nie są przenoszone na przyszłe pokolenia.


IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast