Nie przegap
Strona główna » Region » Centrum aktywizacji i opieki seniorów w gminie Zakliczyn

Centrum aktywizacji i opieki seniorów w gminie Zakliczyn

Samarytańska Federacja Organizacji Pozarządowych (SFOP) w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zakliczynie i Spółdzielnią Socjalną „Serce Pogórza” otwiera w kwietniu 2018 Centrum aktywizacji i opieki seniorów w gminie Zakliczyn.

Centrum będzie znajdować się w miejscowości Kończyska w budynku pozbawionym barier architektonicznych, z przestronną salą do pobytu dziennego, jadalnią , aneksem kuchennym, pomieszczeniem do rehabilitacji, wypoczynku , terapii indywidualnych oraz  tarasem z widokiem na ogród.  Centrum będzie przeznaczone dla 20 osób w wieku 60+, których stan zdrowia będzie wskazywał na objecie ich wsparciem. Ponadto 5 z 20 miejsc dedykowane będzie osobom po udarach mózgu, z chorobą Parkinsona, Alzheimera, Picka, Huntingtonna lub z innymi zespołami otępiennymi.

W ramach oferty Centrum zapewniać będziemy :

– usługi opiekuńczo-pielęgnacyjne,

– usługi aktywizująco-usprawniające oraz usługi wspomagające.

– pobyt w miejscu spełniającym odpowiednie warunki lokalowe, gwarantując prawidłową realizacji usług,

– wyżywienie (jeden ciepły i jeden zimny posiłek) z uwzględnieniem wymogów dotyczących diety,

– dowóz i odwóz z Centrum.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa i stałego monitoringu kondycji zdrowotnej seniorów zostanie zagwarantowany dostęp do usług pielęgniarskich, fizjoterapeutycznych  i psychologicznych. W zadania placówki wpisana jest organizacja czasu wolnego oraz prowadzenie terapii zajęciowej w wymiarze indywidualnym i grupowym. Przewiduje się zastosowanie co najmniej następujących rodzajów terapii: ruchowej, biblioterapii, rozrywkowej, kulinarnej, informatycznej, reminiscencyjnej, ergoterapii, arteterapii, muzykoterapii, choreoterapii.

Istotnym uzupełnieniem oferty placówki będzie miejsce okresowego (maksymalnie 3 miesięcznego w danym roku) całodobowego pobytu.

Centrum będzie świadczyło swoje usługi od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00, dodatkowo bez ograniczeń czasowych w odniesieniu do miejsca okresowego całodobowego pobytu.

Potrzebę usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych można zgłosić:

– w biurze projektu SFOP (świetlica na Wesołowie)  lub w GOPS w Zakliczynie –  osobiście lub przez osoby trzecie, w szczególności członków rodziny lub każdej innej osoby, która zauważy w środowisku potrzebę udzielenia takiej pomocy,

– telefonicznie pod numerem : 14 66 52 275 wew. 15,     697 093 074

– mailem na adres: s.pawlina@sfop.org.pl , b.zychowska@sfop.org.pl

Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa 9. Region spójny społecznie; Działanie 9.2. Usługi społeczne i zdrowotne; Poddziałanie 9.2.3 Usługi opiekuńcze oraz interwencja kryzysowa – SPR.

um

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast