Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » „Cross 2018”. Wspólna akcja brzeskich policjantów i strażników leśnych

„Cross 2018”. Wspólna akcja brzeskich policjantów i strażników leśnych

Brzescy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży leśnej  Nadleśnictwa Brzesko oraz podleśniczym z Leśnictwa Kopaliny prowadzili w ramach akcji „Cross 2018”  działania ukierunkowane na osoby brawurowo jeżdżące quadami oraz motocyklami crossowymi po lasach oraz szlakach pieszych i rowerowych.

 W związku ze stwierdzanymi coraz liczniej przypadkami bezprawnego poruszania się po lesie pojazdów typu cross i quad, w dniach 18-19.08. funkcjonariusze straży leśnej Nadleśnictwa Brzesko oraz podleśniczy Leśnictwa Kopaliny wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku przeprowadzili działania, mające na celu zmniejszenie skali tego problemu. Ujawnianie wykroczeń, a w konsekwencji wyeliminowanie tego zjawiska było głównym celem zawiązanej współpracy. Funkcjonariusze przeprowadzili patrol drzewostanów w Leśnictwie Kopaliny uroczyska „Jasień”, „Podgródek”, oraz Leśnictwa Okocim uroczyska „Bażantaria”, „Leszczyńskie”, „ Dolne Lasy”, „Okocim Górny”. Wybór miejsca wspólnych działań nie był przypadkowy. Mundurowi wytypowali je reagując na zgłoszenia okolicznych mieszkańców oraz internautów za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W trakcie dwudniowych działań ukarano mandatem karnym w wysokości 500 złotych kierującego motocyklem crossowym, który nielegalnie wjechał na teren lasu pojazdem silnikowym.

Zgodnie z treścią art. 161 Kodeksu Wykroczeń, – „Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nie należącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nie przeznaczonym, podlega karze grzywny”.

Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody i płoszeniu zwierząt, ale także poprawę bezpieczeństwa osób przemieszczających się po leśnych szlakach pieszych i rowerowych.

KPP Brzesko

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast