Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Ćwiczenia powiatowe na terenie zabytkowego Dworu w Dołędze / zdjęcia

Ćwiczenia powiatowe na terenie zabytkowego Dworu w Dołędze / zdjęcia

SAM_0793_unZabytkowy budynek „Dworu w Dołędze” będący muzeum wnętrz tradycyjnego szlacheckiego dworu galicyjskiego z wyraźnymi akcentami niepodległościowymi, jest niewątpliwie nieocenionym dziedzictwem kultury i sztuki powiatu Brzeskiego i od wielu lat Komenda Powiatowa PSP w Brzesku dokłada wszelkich starań, aby zabezpieczenie przeciwpożarowe tego obiektu było jak najlepsze.

W ramach tych działań oprócz przeprowadzanych kontroli stanu zabezpieczenia przeciwpożarowego w dniu 10 października 2013 r. przeprowadzone zostały powiatowe ćwiczenia taktyczno-bojowe na terenie zabytkowego „Dworu w Dołędze”. W ćwiczeniach brały udział wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Szczurowa oraz siły Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku i jednostka KSRG Borzęcin Górny.

Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie założeń powiatowego planu ratowniczego oraz ocena zaopatrzenia wodnego miejscowości Dołęga, a także sprawdzenie przygotowania ćwiczących zastępów do gaszenia pożaru drewnianego zabytkowego obiektu. Wspólna realizacja założeń taktycznych podczas ćwiczeń przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów OSP gminy Szczurowa zaowocowała szeregiem spostrzeżeń i wniosków, które z pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa nie tylko „Dworu” lecz wszystkich mieszkańców Dołęgi.

st. kpt. Piotr Słowiak