Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Ćwiczenia „WRZOS 2014″ / Brzesko

Ćwiczenia „WRZOS 2014″ / Brzesko

18img_0190„W dniu 3 października 2014 r. przez teren miasta Brzeska przejeżdżał konwój Polskiego Czerwonego Krzyża eskortowany przez Policję. Konwojem składającym się z pięciu pojazdów poruszała się grupa 25 wolontariuszy PCK. Około godz. 13.00 kolumna przejeżdżając ulicą Szczepanowską w Brzesku w rejonie zalesionym została zaatakowana przez dywersantów. Ładunek pułapka wybuchł pod jednym z pojazdów. Autokar z wolontariuszami z PCK został ponadto ostrzelany przez członków uzbrojonej grupy, którzy następnie oddalili się w kierunku kompleksu leśnego. Policyjna grupa pościgowa udała się w pościg za dywersantami. Równocześnie prowadzone były działania ratownicze w miejscu unieruchomienia konwoju mające na celu udzielenie pomocy osobom poszkodowanym oraz uwolnienie ich z uszkodzonych pojazdów. Wyłączony z ruchu został fragment ulicy Szczepanowskiej na odcinku od ul. Bujaka do wiaduktu kolejowego przy ul. Bagiennej. Z uwagi na dużą liczbę osób poszkodowanych na miejscu zdarzenia rozwinięto punkt pomocy medycznej, gdzie lżej ranni byli opatrywani, natomiast ciężej ranni zaopatrzeni i przewiezieni do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SP ZOZ w Brzesku.”

Powyższe zdarzenie oczywiście nie miało miejsca w rzeczywistości. Symulowana sytuacja zagrożenia życia stanowiła kanwę przeprowadzonych wspólnych ćwiczeń wszystkich służb pod nazwą „Wrzos 2014”.

Scenariusz zdarzenia przygotował dla miasta Brzeska Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Oddział Spraw Obronnych w Krakowie.
Działania były prowadzone przy udziale Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Brzesku, Zespołu ds. Obrony Cywilnej, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Wojskowych Gminy Brzesko, Zespołów Ratownictwa Medycznego w Brzesku, SP ZOZ w Brzesku, brzeskiej Policji, Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, Ochotniczej Straży Pożarnej Powiatu Brzeskiego. Działania podjęte podczas zdarzenia przebiegły zgodnie z założeniami.

Galeria zdjęć ==

==

SPZOZ BRZESKO